Çözüldü Pilot olmak için ne yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Hocam yüzeysel olarak pilot olmanın 2 yolu var. Ya üniversitede pilotaj okuyacaksınız. Ya da uçuş okullarından birinde pilotaj eğitimi alacaksınız. Uçuş okulları çok pahalıdır ama haberiniz olsun biraz araştırmayla bulabilirsiniz fiyatlarını. Üniversite olarak da tek devlet üniversitesi Eskişehir Teknik Üniversitesi.
Ayrıca önemli bazı gereklilikler var. Sağlık açısından sıkıntısız olmanız önemli. İleride çıkması durumunda da mesleğe devam edemeyeceksiniz bunu unutmayın. Ayrıca iyi bir İngilizce ve matematik gerektirir.

Hocam sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz ben de araştırıyorum. İstediğim mesleklerden biri pilotaj.

Hocam yüzeysel olarak pilot olmanın 2 yolu var. Ya üniversitede pilotaj okuyacaksınız. Ya da uçuş okullarından birinde pilotaj eğitimi alacaksınız. Uçuş okulları çok pahalıdır ama haberiniz olsun biraz araştırmayla bulabilirsiniz fiyatlarını. Üniversite olarak da tek devlet üniversitesi Eskişehir Teknik Üniversitesi.
Ayrıca önemli bazı gereklilikler var. Sağlık açısından sıkıntısız olmanız önemli. İleride çıkması durumunda da mesleğe devam edemeyeceksiniz bunu unutmayın. Ayrıca iyi bir İngilizce ve matematik gerektirir.

Üniversitelerin pilotluk bölümünü kazanmalısın. Ama ben sonrasında yapacağım dersen özel uçuş okullarına parasını vererek girip eğitim almaya aday olabilirsin. THY'nin kendi akademisi de vardı fakat şu an sanırım kapanıyor. Öğrencilerinin eğitimlerini durdurdu. Türkiye'de eğitim alırsan kabaca 60-70 hatta 80 bin Euro'yu bulabilir bu eğitimler. Yurtdışında alırsan eğer 30-40 bin Euro civarı. Tabii Euro'nun son durumunu ve bunun yanında ödeyeceğin ek giderleri unutma sakın.

Soracağın sorular varsa sırayla sor cevaplayayım elimden geldiğince. Sıkıntılı ve zor bir süreç maalesef. Hata yapmaya çok açık.

Hocam sormak istediğiniz soru varsa sorabilirsiniz ben de araştırıyorum. İstediğim mesleklerden biri pilotaj.

Hocam bende biraz araştırma yaptım bu sırada ben iyi bir bölümde okuyup sonra Tafa'ya katılmayı düşündüm çünkü her önüne geleni pilot yapmıyorlar bu yüzden kendimi garantiye alayım dedim. Bence mantıklı bir yol.

Yeni konular

Geri
Yukarı