Çözüldü Polosmart FS28 mikrofonu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rabia07

Femtopat
Daha fazla  
Mikrofonu algılamıyor kasam. Sorun ne? Çözemedim. Lütfen yardımcı olur musunuz? TeamViewer var.

Yeni kulaklık aldım fakat ne bunun bilgisayarımın ses kaydedicisinde ne de Discord gibi uygulamalarda çalıştırabiliyorum.

Çözüm
Giriş soketinde iki tane çizgi var.
Bu durumda bu kablo ile mikrofonu çalıştıramazsınız. Sadece ses vermeye yarayan bir kablo. Ayrıca kablo destekleseydi bile mikrofonu kullanabilmeniz için dönüştürücüye ihtiyacınız olurdu çünkü girişleriniz ses ve mikrofon olarak ayrılmış.

Ürününüz Bluetooth olduğundan dolayı Bluetooth bağlanarak mikrofununu kullanabilirsiniz fakat bunu kablolu yapmanızın bir yolu yok.
Şu ürün mü yani?

Başlat > Ses ayarları > Sağ taraftaki Ses Denetim Masası > Kayıt kısmında ne gözüküyor? Oradan mikrofonunuza sağ tıklayıp özelliklere gittikten sonra Düzeyler kısmında düzey kaç olarak ayarlı? Düşük bir şey ise 99 yapabilirsiniz.

Şu ürün mü yani?

Başlat > Ses ayarları > Sağ taraftaki Ses Denetim Masası > Kayıt kısmında ne gözüküyor? Oradan mikrofonunuza sağ tıklayıp özelliklere gittikten sonra Düzeyler kısmında düzey kaç olarak ayarlı? Düşük bir şey ise 99 yapabilirsiniz.
1603325692323.png

Evet, bu ürün.

Burada sorun yok gözüküyor.

Başlat'ta Mikrofon gizlilik ayarları diye aratınca sonuç olarak girdiğiniz yerde erişim izni açık mı?

Ayrıca kulaklığın takılı olduğu yerin bir fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Mümkünse girişin fotoğrafını da atarsanız iyi olur. Üzerinde iki çizgi mi üç çizgi mi var bakalım.

Ürün ile pek fazla bir bilgi yok fakat bazı yerlerde kablo ile ses aktarımının desteklenmediğinden bahsedilmiş. Üzerinde iki çizgi varsa sadece kablosuz olarak mikrofonun çalıştığını gösterir ama yine de kabloya bir bakıp doğrulayalım.

Burada sorun yok gözüküyor.

Başlat'ta Mikrofon gizlilik ayarları diye aratınca sonuç olarak girdiğiniz yerde erişim izni açık mı?

Ayrıca kulaklığın takılı olduğu yerin bir fotoğrafını paylaşabilir misiniz? Mümkünse girişin fotoğrafını da atarsanız iyi olur. Üzerinde iki çizgi mi üç çizgi mi var bakalım.
1603326551410.png

mikrofon.jpg

Bu durumda bu kablo ile mikrofonu çalıştıramazsınız. Sadece ses vermeye yarayan bir kablo. Ayrıca kablo destekleseydi bile mikrofonu kullanabilmeniz için dönüştürücüye ihtiyacınız olurdu çünkü girişleriniz ses ve mikrofon olarak ayrılmış.

Ürününüz Bluetooth olduğundan dolayı Bluetooth bağlanarak mikrofununu kullanabilirsiniz fakat bunu kablolu yapmanızın bir yolu yok.

Çözüm
Kabloyu çıkartıp yakından ucunun fotoğrafını atabilir misiniz? Üzerindeki çizgileri saymalıyız. Belki 3.5 mm kablosu sadece ses almak için tasarlanmış olanlarındandır.

Bu durumda bu kablo ile mikrofonu çalıştıramazsınız. Sadece ses vermeye yarayan bir kablo.

Tamam, peki. Çok teşekkür ederim Utku Bey.
Peki Bluetooth'a nasıl bağlayabilirim yardımcı olur musunuz?

Peki Bluetooth'a nasıl bağlayabilirim yardımcı olur musunuz?
Bilgisayarınızda Bluetooth desteğinin olması gerekli. Eğer yoksa bunun için ayrı bir adaptör alabilirsiniz fakat adaptör parası kulaklıktan daha pahalıya gelecektir. Sürücü (çalışması için bilgisayarda olması gereken yazılım), üretici firma tarafından sağlanmadıysa yine de çalışmama ihtimali var. Boşa masraf yapmaya pek gerek yok.

En güzeli ayrı bir mikrofon almanız veya USB girişi ya da iki adet 3.5 mm girişi olan bir kulaklık almanız olur. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı