Çözüldü Prototype 2 Kasma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gambit

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Bugün Prototype 2 oynamak istediğimde oyunun kastığını gördüm. Fakat başka oyunlar oynamak istediğimde böyle bir sorun yok. Örnek vermek gerekirse Battlefield 3, Crysis 2, Future Soldier, Sniper Elite V2 gibi oyunları oynamak istediğimde en yüksek grafikte ve en yüksek çözünürlükte 60 FPS görebiliyorum. Ama Prototype 2 kasıyor. Bilgisayarımın özellikleri şöyle;

İşletim sistemi Windows 7 Ultimate
Ekran kartı HIS ATI Radeon HD5770 IceQ5 Turbo
İşlemci Intel Pentium Processor E5400
2 GB 800 MHz Kingston RAM
320 GB HDD

Bilgisayarımın temel olarak özellikleri böyle. Sizce bu oyunda kasmasının sebebi ne olabilir ?

Edit: Bu arada bilgisayarımda virüs bulunmamaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki senin yaşadığın hataları düzelten bir patch mevcut.

Kod:
P
ROTOTYPE 2 – UNLOCKED – MULTI5 – DLC – CRACK

Ayrıca ekran kartının sürücüsü güncellemekte fayda var. Biliyosun AMD genellikte 5xxx 6xxx 7xxx Serileri için yeni güncellemelerde baya bir performans artışı sağlıyor:

12-6_vista_win7_32_dd_ccc.exe

Ekran kartı versiyonu güncel, RAM doluluğuna baktığımda da oyun için yeterli görünüyor. Sorunu hala çözebilmiş değilim. Acaba işlemciden dolayı yavaş çalışıyor olabilir mi ?

Oyunla ilgili bir hatadan dolayı kasıyor olabilir ama her halükarda bellek miktarını 4 GB yapıp işlemcini de değiştirmenin vakti gelmiş...

• Win7 64 bit professional (6,1 yapı 7601 )
  • G31M-ES2L
  • İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU E5500 @ 2,80Ghz (2CPUs) 1,80Ghz
  • ATI Readoron HD 4600 series.
  • 4 Gb Ram

Bende de kasıyor konu açacaktım. Buradan sorayım bari.

Ya kardeşim, Battlefield 3'de HD 6850 ile full ayarda ben 27-30 FPS zor görüyordum! Normal ayarlara indirmeden oynayamıyordum. ;) Nasıl oluyor bu iş?

Bak bu video'yu izle. Bu video da GTX 590 olan bir masaüstü PC inceliyorlar. Ve Battlefield 3'de test ediyorlar... GTX 590 bile 60 FPS'de zor oynatıyor.

Ki GTX 590, GTX 680 den bile hızlı bir kart biliyorsun.

[video]http://donanimhaber.com/asus/NewsDetail.aspx?id=32452[/video]

Win7 64 bit home basic (6,1 yapı 7601 )
ECS G41T-M9
İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU E6600 @ 3,06Ghz (2CPUs)
ATI Readon HD 4650 1gb gddr3 128 bit
4 Gb Ram 1600 Mhz ram
Şimdilik ekran kartı dışında memnunum, onuda HIS HD 6750 DDR5 ile değiştirmeyi düşünüyorum ama güç kaynağım 350 w :)

Sapphire HD6850 yi 350 watt psu ile çalıştırmayı denedim çalıştı ama yüksek çözünürlükte yani ekran kartı fazla güç harcadığı zamanlarda bilgisayar saçmalamaya başlıyor. Ekran birbirine giriyor. Kullanılmaz hale geliyor yani.

Yeni ekran kartını alsan bile PSU yi yükseltene kadar gerekirse unboard kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı