Çözüldü R5 3500X sisteme Dual Channel yükseltmesi sonrası açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Trblsl

Decapat
Daha fazla  
MSI B550 Tomahawk anakart.
Ryzen R5 3500X işlemcili sistemime.
Patriot Viper RGB bla Dual 16 GB(2x8GB) 3200MHz RAM'lerimi Dual Channel (2 ve 4. RAM slotuna) taktığımda bilgisayar açılmıyor sürekli resetliyor kendini. RAM'leri tek tek taktığımda sistem açılıyor ancak beraber iken açılmıyor düzensiz slota taktığımda da (mesela 1ve4. slot) hiç açılmıyor resetleyip duruyor kendini.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kit ancak etiketleri de birebir aynı buna rağmen çalışmaması çok ilginç iade edip başka marka alacağım. Tek RAM 16 GB şeklinde kullansam Dual Channel'a göre çok fazla performans farkı hisseder miyim?

Evet olur. Siz yine kit alın. Corsair tavsiye ederim.
RAM'ler uyumsuzdur o halde. 1 ve 4. slotlarda çalışmaması zaten normal, 2 ve 4'te de çalışmıyorsa aklıma uyumsuzluktan başka bir şey gelmiyor.

kit ancak etiketleri de birebir aynı buna rağmen çalışmaması çok ilginç iade edip başka marka alacağım. tek ram 16gb şeklinde kullansam dual channela göre çok fazla performans farkı hisseder miyim?

Anlayamadığım tek RAM ile çalışan bilgisayar Windows’u kurdum driverleri indirdim oyun yüklemeye başladım birden gitti şimdi tek RAM ile de çalışmıyor reboot edip duruyor kendini kafayı yiyeceğim.

Evet BIOS'a girebiliyorum bilgisayarı açamıyorum.

Memtest yapmayı dener misiniz? Tabi başka bir bilgisayara erişme imanınız varsa.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı