Çözüldü R5 3600 ve RX 5600 XT oyundayken siyah ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ciovanni

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce Sapphire Pulse RX 5600 XT ekran kartı siparişi vermiştim ve bugün elime geçti, kartı bilgisayara taktıktan sonra gerekli güncellemeleri yapıp oynamaya başladım ama yaklaşık 3 saat sonra böyle 1 saniyelik siyah ekran hatası almaya başladım ve sürekli oluyor. 15-20 saniye de bir ekran 1 saniye siyah olup sonra tekrar eski haline dönüyor. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Sistemim.
Sapphire Pulse RX 5600 XT.
Ryzen 5 3600.
16 GB RAM.
Gigabyte B450 GAMING X.

Çözüm
Dakika 5'ten izleyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bir de sizin bilgisayarda 5600XT takılmadan önce de sorun varmış. Geçmiş olsun.

1. Kabloyu kontrol edin.
2. Önceki ekran kartı driverinı DDU ile kaldırın kalıntı kalmasın.
3. Bios güncelleyin güncelse optimum ayarlara sıfırlayın.
4. Masaüstü, monitör ve oyun çözünürlüklerini eşitleyin.
5. Ekran kartını başka bir bilgisayarda deneyin.

Sorun tekrar ederse veya sonradan buralara gelip sorunu çözemeyenler olursa diye söylemek istiyorum, aynı sorun bende de var ve şu adımları uygulayınca sorun çözülüyor ;
Çalıştır > regedit > CTRL + F > EnableULPS 1 ise 0 yapın.
Radeon Software > Performans > Ayarlanıyor kısmından "GPU Ayarını" ve "Gelişmiş Kontrol'ü" etkinleştirin. "İnce Ayar Kontrolleri" kısmından Max. Frekansı 100 Frekans kadar düşürün ve ayarları kaydedin.
Güç ve Uyku ayarlarından 2 ayarı da "Hiçbir zaman" yapın.
Bütün bunlara rağmen sorununuz çözülmediyse "Gelişmiş Kontrol" kısmını kapatıp Max. Frekansı -%25 veya -%30 düşürün. FPS kaybınız ne yazık ki olacak fakat sorununuz AMD tarafından yeni sürücülerle geçene kadar böyle kullanmak zorundasınız.

Bir tanıdığımda da birebir aynı problem olmuştu hatta burada başlık da açmıştım çözememiştik. Kart HDMI ile bağlıydı. Undervolt öneren oldu, driver sürüm düşür diyen oldu hiçbiri işe yaramadı. Biz de gittik HP marka kaliteli bir Display kablo aldık, bir daha da oyunda siyah ekran filan vermedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı