Çözüldü Rainbow Six Siege: FPS düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Aztekiando

Hectopat
GTX 1050,16 GB RAM var. Orta-yüksek arası ayarlarda (hatta düşük yapsam bile) 150-200 arası FPS alıyorum. Fakat sık sık drop yiyorum. FPS 30'a düşüyor. Neden olabilir? Bir fikri olan var mı?

Çözüm
Oyunun dosya konumuna gidin. Rainbow Six Siege .exe dosyasına sağ tıklayın, özelliklere tıklayın. Sonra uyumluluğa tıklayın oranın altında "tam ekran iyleştirmelerini devre dışı bırak" var. Ona tıklayın ve tekrar oyunu açın. Sorununuzun çözülmesi lazım.
Bende de aynı problem var, eskiden yüksek ayarlar 140 150 FPS'ken son 4 5 gündür 80 55 FPS arası alıp ara sıra drop yiyorum. Çok sinir bozucu oluyor ve her şeyi denedim Radeon'um güncel Vulkan'la girmeme rağmen hala daha kötü haldeyim. Yukarıdaki çözümü denedim RainbowSix.exe yi bulamadım, Rainbow Six uygulaması üzerinden yaptım yine de olmadı. Diğer oyunlarda da vardı ama artık yok. Lütfen yardım edin gerçekten kötü haldeyim.

Masaüstünde varsa oyun sağ tık > Klasörü Göster de exe yi bulursun. Ayrıca ben daha sonra fark ettim PC ısınması ile doğrudan alakalıymış. Düzelttim. Ayrıca burada verilen öneride FPS arttırdı. Halledemezsen mesaj atabilirsin

Dünyanın buglu oyunu Rainbow bu arda sıralamaya girer.
Bende de aynı problem var, eskiden yüksek ayarlar 140 150 FPS'ken son 4 5 gündür 80 55 FPS arası alıp ara sıra drop yiyorum. Çok sinir bozucu oluyor ve her şeyi denedim Radeon'um güncel Vulkan'la girmeme rağmen hala daha kötü haldeyim. Yukarıdaki çözümü denedim RainbowSix.exe yi bulamadım, Rainbow Six uygulaması üzerinden yaptım yine de olmadı. Diğer oyunlarda da vardı ama artık yok. Lütfen yardım edin gerçekten kötü haldeyim.

Oyun dosyalarını doğrula Steam üzerinden ama önce sil tekrar yükle çünkü sorunun biraz üst seviye ben yaptım anca öyle düzeldi bazen tekrar aynısı oluyor sorun tekrardan azmadan doyaları doğruluyorum.

Artı -1 Eksi
Oyunun dosya konumuna gidin. Rainbow Six Siege .exe dosyasına sağ tıklayın, özelliklere tıklayın. Sonra uyumluluğa tıklayın oranın altında "tam ekran iyleştirmelerini devre dışı bırak" var. Ona tıklayın ve tekrar oyunu açın. Sorununuzun çözülmesi lazım.
Hortlatma gibi olmasın ama çok teşekkür ederim!

Oyunun dosya konumuna gidin. Rainbow Six: Siege .exe dosyasına sağ tıklayın, özelliklere tıklayın. Sonra uyumluluğa tıklayın oranın altında "tam ekran iyleştirmelerini devre dışı bırak" var. Ona tıklayın ve tekrar oyunu açın. Sorununuzun çözülmesi lazım.

Hocam konunun üzerinden 3.5 yıl geçmiş işime yaradı çok sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı