Çözüldü RAM yükseltme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sedats

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar yüklemiş olduğum görselde CPU Z bellek ve PC özellikleri mevcut CPU Z'de hız 800MHz bellekte 1600MHz ve kullanılan yuvalar 2/4 ama PC'yi açıp içine baktığımda sadece tek slotluk RAM yeri mevcut oda dolu PC'min RAM'ini arttırmak istiyorum en uygun RAM ne olur teşekkürler.

pcc.png

pcc.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tahmin ettiğim gibi anakartın büyük ihtimalle 12 GB RAM destekliyordur benim eski laptoptan biliyorum 16 GB RAM takman bir işe yaramaz 8x4 yapabilirsin sana tavsiyem elindeki 4 GB RAM'i satıp 8 GB almak yalnız alırken şunu unutma mutlaka yeni alacağın RAM'in 1600MHz olması lazım aksi takdirde çalışmaz. İki RAM'in frekaslaı aynı olmalı eğer yardımcı olabildiysem çözüm olarak işaretlersen sevinirim.
resimde attığım ram 4gb tek slot var öteki 4 gb ana kart üzerindemi sistemde 8 gb gözüküyor
Anakartın RAM yuvalarının fotoğrafını yükleyebilir misin bir de anakartın marka ve modelini yazabilirsen daha iyi yardımcı olurum. Analadığım kadarı ile 8 GB 1600MHz RAM kullanıyorsun CPU Z'de 800MHz gözükmesinin sebebi X2 yapman lazım yani 1600MHz oluyor.

Elimdekiler PC'de olanlar değiştirerek yükseltmek istiyorum ama bir yerde 12 GB kadar desteklendiği yazıyor 16 işe yararmı tek.

Tahmin ettiğim gibi anakartın büyük ihtimalle 12 GB RAM destekliyordur benim eski laptoptan biliyorum 16 GB RAM takman bir işe yaramaz 8x4 yapabilirsin sana tavsiyem elindeki 4 GB RAM'i satıp 8 GB almak yalnız alırken şunu unutma mutlaka yeni alacağın RAM'in 1600MHz olması lazım aksi takdirde çalışmaz. İki RAM'in frekaslaı aynı olmalı eğer yardımcı olabildiysem çözüm olarak işaretlersen sevinirim.

resimde attığım ram 4gb tek slot var öteki 4 gb ana kart üzerindemi sistemde 8 gb gözüküyor

Çözüm
Şimdi inceledim evet 4 anakart üzerinde 4 slotta hızları eşit RAM ile değiştirmeyi deneyeceğim ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Bu video izleyebilirsin 8 GB 1600MHz RAM alarak 4 GB olan RAM'i çıkartıp 8 GB takarak 12 GB ulaşmış olursun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı