Çözüldü Raw İmajını Flash Belleğe Yazma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

incubus44

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Fizikçi, Prodüktör
Merhaba Arkadaşlar,
Toshiba 16 gblık flash belleğe daha önce Mavericks 10.9.1 in raw imajını yazdım. Yüklemeyi yapıp bir süre flash üzerinden boot edip kullandım. Geçenlerde windows işletim sistemim çökünce recovery işlemi yaptım. Bu yüzden hard diskte böldüğüm kısım ve boot ayarları falan gitti. Şimdi tekrar 8.1 yükledim ve hard diskimde gerekli olan ayırma işlemini yaptım lakin flash belleğe imaj dosyasını yazdırmak istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum ve 'Tamam' dedikten sonra program kapanıyor. Bilgisayarıma girdiğimde 14.4 gb boş olarak görebiliyorum ama MiniTool Partition Wizard Home Edition programını açtığımda flash belleğin bölümlendiğini görüyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Teşekkürler.

wv4Vov.jpg

xYbpl2.jpg

Mini partiton ile tekrardan bütün bölümleri siliceksin sonrada yeniden biçimlendir.

Veya:

Kod:
[COLOR=#000000][FONT=arial]> diskpart[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=arial]> list disk[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=arial]> select disk # (Burada bir önceki list disk ekranında gördüğümüz harici diskimizin başındaki numarayı yazıyoruz.)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=arial]> clean[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=arial]> create partition primary[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=arial]> select partition 1[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=arial]> active[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=arial]> format quick fs=fat32[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=arial]> assign[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=arial]> exit
dene.[/FONT][/COLOR]

Cevap veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Dediklerinizi yapmıştım. FAT ve NTFS olarak da biçimlendirdim. NTFS'de diske yazdı ama boot esnasında görmedi. Sonra okumama sorunu oldu. Ubuntu ile açıp format attım. Şu an Fat32 formatı olarak duruyor ama hala imajı yazamıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı