Çözüldü Realtek HD Audio Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mberbero

Hectopat
Daha fazla  
Realtek HD Audio Yöneticisi'nin tüm driverlarını kurdum ama çalışmıyor. Görev yöneticisinde başlangıç bölümünde gözüküyor ama başlangıçta açılmıyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaldırıp tekrar kurmayı denediniz mi?

Kaldırıp tekrar kurma falan hiçbir işe yaramıyor hocam ben bu sorunla 1 ay cebelleştim, şimdi sana çözümünü söylüyorum; Bios pilini çıkartıyorsun 10 saniye bekleyip geri takıyorsun. Sadece bundan ibaret iyi forumlar.

Kaldırıp tekrar kurma falan hiçbir işe yaramıyor hocam ben bu sorunla 1 ay cebelleştim, şimdi sana çözümünü söylüyorum; Bios pilini çıkartıyorsun 10 saniye bekleyip geri takıyorsun. Sadece bundan ibaret iyi forumlar.
Emin misiniz hocam? Bende 2 haftadır uğraşıyorum bi çözüm bulamadım.

Bios pili de ise yaramadı maalesef. Hala ayni sorun.

Son düzenleme:
Emin misiniz hocam? Bende 2 haftadır uğraşıyorum bi çözüm bulamadım.

Bios pili de ise yaramadı maalesef. Hala ayni sorun.
Windows tuşu > aygıt yöneticisi > ses kısmına girip oradan > Realtek ile ilgili herşeyi önce durdur sonra kaldır > daha sonra bilgisayarını kapat ve biosu çıkart > biosu taktıktan sonra bilgisayarın otomatik güncelleme yapması gerekiyor. Yani bende olan şey buydu. Ve her tekrarladığında bu şekilde çözüyorum.

Windows tuşu > aygıt yöneticisi > ses kısmına girip oradan > Realtek ile ilgili herşeyi önce durdur sonra kaldır > daha sonra bilgisayarını kapat ve biosu çıkart > biosu taktıktan sonra bilgisayarın otomatik güncelleme yapması gerekiyor. Yani bende olan şey buydu. Ve her tekrarladığında bu şekilde çözüyorum.

Peki bunların hangilerini kaldırmam gerekiyor ?
123.png

Peki bunların hangilerini kaldırmam gerekiyor ?
Eki Görüntüle 261779
Hocam merhabalar geç oldu fakat çalışıyorum. Affola.
Konumuza gelirsek oradaki AMD High Definition ve hemen altındaki Realtek High Definitonu sağ tıklayıp durdurun daha sonra kaldırın tamamen. Hemen ardından bilgisayarınızı kapatıp BİOS pilinizi çıkartın, 10-15 saniye, garanti olsun diye hatta 1 dakika kadar bekleyin. Tekrar takın ve çalıştırın, eğer hiçbirşey düzelmezse, saat 17:30 gibi konuya tekrar mesaj atacağım, bir program vereceğim size onu indirmenizi rica edeceğim. Hayırlı forumlar tekrardan.

Yazdıklarını harfiyen uyguladım fakat sonuç maalesef aynı :/

Ben kendi çözmümü söylüyeyim aygıt yöneticisinden realtek'i kaldırdım bilgisayarı yeniden başlatınca program çalışmaya başladı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı