Çözüldü Realtek Network controller was not found hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

goodtofell

Kilopat
Arkadaşlar Realtek ethernet driver'ini kurarken tam kurulum bitmesine doğru böyle bir hata karşıma çıkıyor :
Bilgisayarım masaüstü. Laptop değil.

c02594920.jpg

Geçici Çözüm : Yeni bir ethernet kartı satın almaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethernet kartınızın modeli nedir eğer onboard ise anakartınızın modeli nedir ?

Realtek
Buradan sisteminize uygun olanı indirin Önceki yüklediğiniz Ethernet driverlerini hem denetim masasından hem de aygıt yöneticisinden aygıtı sürücü ile birlikte kaldırın.
Verdiğim yerden günceli indirip yönetici olarak çalıştırın. Güncelleme bitince bilgisayarı yeniden başlatıp kullanın.

LAN Power Saving diye bir şey yok. Anakartım M5A97 R2.0. Bios zaten güncel ve default'ta yaptım.

Bunu da dene eğer bunda da çözülmez ise kurcaladığın sistem ayarları veya bilmediğin driverleri kurduğundan oluşuyor. Format atıp verdiğim driveri kurun. İnternet bağlantın olsa gelip ben yapayım diyeceğim ama sıkıntı ethernette.

Aygıt yöneticisine girip ethernet kartının özelliklerinden güç kısmında ki 3 tiki kaldır ok tıkla bilgisayarı yeniden başlat tekrar driveri kurmayı dene. Denetim masasından güç ayarının da varsayılan dengeli olduğuna ve ayarlarının varsayılan olduğuna emin ol bu işlemi yapmadan önce.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı