Çözüldü Recep Baltaş Neden Sapphire Önermiyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
18 gün sonra burada 10. yılımı dolduracağım. 10 yıl. Önce bunun üstünde biraz düşünün.

Düşündüyseniz konuya geçelim.

Bu 10 sene zarfında en çok sorun yaşayanlar AMD ekran kartı sahipleri oldu. AMD içinde de en çok Sapphire kullananlar sorun yaşadı. Sosyal, 5700 serisi ile siyah ekran alanlarla dolu. Biraz vakit geçirince görürsünüz. En yakın örneği buydu mesela, 3 gün önce:

1660 ile denk değil. 1650S ayarı 5500XT.
Ayrı eten 1660 OC ile %15 civarı performans artışı da var yani duz yazanlar 1650 1060 ve 1660 gibi %15 civari performans artışı olabiliyor ve CUDA ile nvenc farkı da var. Sorunsuzluk vs konusunda 5500 XT suanlik en sorunsuz AMD kart galiba ama driverde ve sorunsuzlukta falan bence NVIDIA yine daha iyi fakat en önemli artışı zaten daha iyi olması ve CUDA ile nvenc.

5500 XT'nin de OC modelleri mevcut. VRAM konusunu daha önce sana göstermiştim AC Odyssey'de ne olduğunu. 4 GB modeli 1650 Super'e daha yakından 8 GB modeli 1660'a daha yakın. Bu kart tam burada duruyor AAA için güzel bir seçenek. Millet 1650S-5500 XT-1660 üçlüsünü pas geçip hala RX 580-590 alırken tek derdin bu olsun.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ben uzun süre teknolojik market sektöründe çalıştım inatla marka veya firma tutmak aşırı gereksiz ve bu kafada oldukça ne Amd gelişecek ne de Nvdia firmaların kendisi ile yarışması bize hep yüksek fiyat olarak dönecek hiç bir araştırma yapmadan sadece zamanın iyi olmadığı için bir firmaya kötü veya berbat diyemeyiz güzelce test etmiş taraf tutmayan firmalardan testleri izleyip doğru ekran kartını veya işlemciyi seçebiliriz yani lütfen markaları veya firmaları fiyat bandına göre karşılaştıralım.

Şu forumda 4 senedir üyeyim ve neredeyse 7 senedir girerim. Sürekli aynı konular, aynı muhabbetler var. Üstelik bu son 2 sene konu dışı konular arttı ve ben de eskisi gibi girmiyorum artık sosyale. Sapphire ve AMD konusunda Sapphire'den memnunum şu an ilerisi ne olur bilemem. Ama AMD işlemci konusunda ne kadar iyi olsa da ekran kartı konusunda çok sorunlu. Ama daha ucuz. Ben RX580'i 1200 tlye aldım ve o zamanlar GTX 1060 neredeyse 1800 TL fiyata sahipti. Yani her şeyin bir bedeli var.

Şu forumda 4 senedir üyeyim ve neredeyse 7 senedir girerim. Sürekli aynı konular, aynı muhabbetler var. Üstelik bu son 2 sene konu dışı konular arttı ve ben de eskisi gibi girmiyorum artık sosyale. Sapphire ve AMD konusunda Sapphire'den memnunum şu an ilerisi ne olur bilemem. Ama AMD işlemci konusunda ne kadar iyi olsa da ekran kartı konusunda çok sorunlu. Ama daha ucuz. Ben RX580'i 1200 tlye aldım ve o zamanlar GTX 1060 neredeyse 1800 TL fiyata sahipti. Yani her şeyin bir bedeli var.
Nasıl GIF yaptın ?

18 gün sonra burada 10. yılımı dolduracağım. 10 yıl. Önce bunun üstünde biraz düşünün.

Düşündüyseniz konuya geçelim.

Bu 10 sene zarfında en çok sorun yaşayanlar AMD ekran kartı sahipleri oldu. AMD içinde de en çok Sapphire kullananlar sorun yaşadı. Sosyal, 5700 serisi ile siyah ekran alanlarla dolu. Biraz vakit geçirince görürsünüz. En yakın örneği buydu mesela, 3 gün önce:

Yok ya! Ben de 12 senedir Sapphire kullanıyorum. İlk aldığım 512 MB 256 Bit 12 yıl önce. 6 yıl Full FPS oyun için kullandım ve sattım. Bugün 3. Sapphire kartımı kullanıyorum. Saçmalamayın.
Kullanmasam da bu marka piyasanın başını çeker.
Sorun yaşayanlar nasıl kart kullanıyor bilmiyorum.

Geri
Yukarı