Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

OgnitorenKs

Kilopat
Makaleler
17
Bildiniz gibi Red Dead Redemption 2 bilgisayar bileşenlerini oldukça yoran bir oyun. Bende yaptığım araştırmalar sonucu ayarlarımı görseldeki gibi yaptım. Ekranda çizgiler çizgiler çıktığı için V-Sync açık olarak kullanıyorum.

RDR2.jpg

1603663204856.png

1603663238653.png

Bu ayarları yaparken youtube'daki videodan faydalandım. Her bir ayarın FPS üzerindeki etkisini tek tek hesaplayarak en iyi ayarın hangisi olduğunu gösteriyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dün akşam iyice test ettim kendimce, Optimizasyon olarak vulkan ve dx12 farklı tepkiler veriyo, vulkanda 75 fps de Bazen (at koştururken) fareyi sağ sol yaparken saliselik sanki takılıyomuş hissi veriyo,Fps aynı,gpu kullanımıda yüksek. windows bordless yapınca Bide oyunun sağ tık özelliklerinden pencereli kenarlıkları devredışı bırak deyince(adını yanlış yazmış olabilirim) azalıyo bu sorun.
Dx12 de böyle sorunlar hiç olmuyo, 60 fps de hatta 55 de bile yağ gibi kayıyo, ama bunda olur olmadık yerde aniden vulkandan daha şiddetli olarak takılma oluyo. O sırada gpu kullanımı anlık %70-80 lere falan düşüyo ve fps anlık 40 vs gösteriyo. Dx12 de bu sorun olmasa aslında çok daha güzel grafik ve optimizasyon veriyo.
Hocam yanlış anlamayın bu oyun için iyi bir grafik kartı şart sizin yerinizde olsam bu tarz oyunlarla pc yi zorlamam ama sizin bileceğiniz durum olduğu için pek fazla da yorum yapamıyorum.
Ultra ayar takıntısı yoksa rahatça oynar o oyunu. Biraz optimizasyon sıkıntısı var. Yoksa çok çok ağır bir oyun değil.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı