Çözüldü Render sonrası video boyutu artıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
MP4 uzantılı videoyu Media Encoder'da almayı başardım. Match Source - Adaptive High Bitrate ile 111 MB oldu.
MKVToolNix ile MP4 uzantılı alamadım, MKV uzantılı video 121 MB oldu.
Handbrake ile denediğimde ses ekleyemedim nedense.

Cevap veren herkese teşekkür ediyorum.

MP4 uzantılı videoyu Media Encoder'da almayı başardım. Match Source - Adaptive High Bitrate ile 111 MB oldu.
Proje dosyası ile render aldınız değil mi? Öbür türlü iki kere render alırsınız çünkü. Adobe After Effects ve Adobe Premiere Pro'nun vazgeçilmezidir Adobe Media Encoder.

Ücretsiz ve açık kaynaklı bir alternatif olarak HandBrake kullanılabilir. HandBrake zaten genel olarak var olan bir videoyu sıkıştırmakta kullanılır.(Başka özelliği varsa ben bilmiyorum.) Yani iki kere render almanız gerek HandBrake için.

Handbrake ile denediğimde ses ekleyemedim nedense.

Handbrake, videoların boyutunu küçültmek için kullanılıyor sadece. Adobe After Effects veya Premiere Pro ile videonuzu hazırlayıp, Media Encoder’dan render aldıktan sonra final videosunun boyutunu Handbrake yardımıyla küçültebilirsiniz.

Handbrake, videoların boyutunu küçültmek için kullanılıyor sadece. Adobe After Effects veya Premiere Pro ile videonuzu hazırlayıp, Media Encoder’dan render aldıktan sonra final videosunun boyutunu Handbrake yardımıyla küçültebilirsiniz.
Media Encoder zaten HandBrake ile aynı işi yapıyor. Media Encoder çıktısını HandBrake ile işlemek bir değişiklik yaratmaz dosyada.(Codeclerin ve diğer ayarların aynı seçildiğini varsayarak bunu söylüyorum.)

Media Encoder zaten HandBrake ile aynı işi yapıyor. Media Encoder çıktısını HandBrake ile işlemek bir değişiklik yaratmaz dosyada.(Codeclerin ve diğer ayarların aynı seçildiğini varsayarak bunu söylüyorum.)

Bazı zamanlar Media Encoder ile proje dosyasından direk render alındığında çıktı boyutu büyük olabiliyor. Handbrake’de ilk çıktıya uygun ayarlar yapılıp tekrar işleme alındığında, herhangi bir kalite kaybı olmadan dosya boyutunu küçültebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı