Çözüldü Rocket League nasıl Türkçe yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burak52TR

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel İşsiz
Epic Games üzerinden indirdiğim Rocket League İngilizce olarak açıldı. İngilizce olması pek önemli değil ama Official olarak Türkçe dil desteği varsa nasıl ayarlayabiliriz? Oyun arayüzünde herhangi bir dil seçeneği bulamadım.

Edit : Çözümü @Perceival arkadaşımız ile tartışıp çözdük.

Çözüm : Epic Games Launcher üzerinden Ayarlar sekmesine girin ve sayfanın en altına inin. Oradan oyunun ismini bulup bir kere tıklayın. Açılan arayüz kutucuğuna aşağıda bulunan görseldeki gibi
-language=trk yazın ve kapayın. Oyun Türkçe olarak açılacaktır.

3.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Buradaki çözümü dener misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Epic Games üzerinden indirdim.
Türkçe çeviriyi soruyorum.
Yazıyı anlamazsan videolu çözüm var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eki Görüntüle 679139

"-culture=en" kısmını "-culture=tr" olarak değiştirir misin? (bu yöntemi denemişsin)

Güncelleme beklemek dışında aklıma başka birşey gelmiyor dostum.
Şunu dener misiniz bide? @Burak52TR

Türkçe çeviriyi soruyorum.

Şunu dener misiniz bide? @Burak52TR
Bir kaç mesaj önce denemiştim onu. -culture=tr ve -language=tr olarak iki farklı şekilde denedim ve işe yaramadı. Az önce oyunun yapılandırma dosyalarına göz gezdirdim belki oradan değiştirebilirim diye ama öyle bir ayar config dosyasında bulunmuyor. Sonra oyunun dosyaları içerisinde gezinirken gizlilik sözleşmesi kısmına denk geldim. Gizlilik sözleşmesinde dilleri üç harfli şekilde kodladıklarını gördüm.

2.png

Sonrasında ise iki harfli klasik kodlama olan -language=tr yerine trk yazdım.

3.jpg

ve Türkçe oldu.

1.jpg

Yani kısaca dillerin kısaltmasını herkes tarafından bilinen EN, TR gibi klasik iki harfli sistemde kodlamayıp ENG, TRK olarak üç harfli şekilde kodlamışlar. Bu sebeple script kodu işe yaramıyormuş :D

Başka kişilerde bu konu ile ilgili başlık açacaktır. Çözüm niyetinde böyle sunmuş olayım :D

Bir kaç mesaj önce denemiştim onu. -culture=tr ve -language=tr olarak iki farklı şekilde denedim ve işe yaramadı. Az önce oyunun yapılandırma dosyalarına göz gezdirdim belki oradan değiştirebilirim diye ama öyle bir ayar config dosyasında bulunmuyor. Sonra oyunun dosyaları içerisinde gezinirken gizlilik sözleşmesi kısmına denk geldim. Gizlilik sözleşmesinde dilleri üç harfli şekilde kodladıklarını gördüm.

Eki Görüntüle 679147

Sonrasında ise iki harfli klasik kodlama olan -language=tr yerine trk yazdım.

Eki Görüntüle 679148

ve Türkçe oldu.

Eki Görüntüle 679146

Yani kısaca dillerin kısaltmasını herkes tarafından bilinen EN, TR gibi klasik iki harfli sistemde kodlamayıp ENG, TRK olarak üç harfli şekilde kodlamışlar. Bu sebeple script kodu işe yaramıyormuş :D

Başka kişilerde bu konu ile ilgili başlık açacaktır. Çözüm niyetinde böyle sunmuş olayım :D
Teşekkürler. Cidden oldu.

Epic Games üzerinden indirdiğim Rocket League İngilizce olarak açıldı. İngilizce olması pek önemli değil ama Official olarak Türkçe dil desteği varsa nasıl ayarlayabiliriz? Oyun arayüzünde herhangi bir dil seçeneği bulamadım.

Edit : Çözümü @Perceival arkadaşımız ile tartışıp çözdük.

Çözüm : Epic Games Launcher üzerinden Ayarlar sekmesine girin ve sayfanın en altına inin. Oradan oyunun ismini bulup bir kere tıklayın. Açılan arayüz kutucuğuna aşağıda bulunan görseldeki gibi
-language=trk yazın ve kapayın. Oyun Türkçe olarak açılacaktır.

Eki Görüntüle 679177

teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı