Çözüldü Rocket League nasıl Türkçe yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Burak52TR

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel İşsiz
Epic Games üzerinden indirdiğim Rocket League İngilizce olarak açıldı. İngilizce olması pek önemli değil ama Official olarak Türkçe dil desteği varsa nasıl ayarlayabiliriz? Oyun arayüzünde herhangi bir dil seçeneği bulamadım.

Edit : Çözümü @Perceival arkadaşımız ile tartışıp çözdük.

Çözüm : Epic Games Launcher üzerinden Ayarlar sekmesine girin ve sayfanın en altına inin. Oradan oyunun ismini bulup bir kere tıklayın. Açılan arayüz kutucuğuna aşağıda bulunan görseldeki gibi
-language=trk yazın ve kapayın. Oyun Türkçe olarak açılacaktır.

3.jpg

Son düzenleme:
Çözüm
Buradaki çözümü dener misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
2016'dan beri Steam'de oynuyorum. O zamandan beri oyun resmi olarak Türkçe. Steam'de oyun dilini değiştirmek için Steam üzerinden oyun ayarlarına girip değiştiriyoruz. Belki Epic Games'in de buna benzer bir ayarı vardır.

Artı -1 Eksi
Buradaki çözümü dener misin?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Onun -language=tr olan versiyonunu denemiştim olmadı. Senin atmış olduğun -culture=tr versiyonunu da denedim yine ingilizce açıldı oyun.

Artı -1 Eksi
Yazıyı anlamazsan videolu çözüm var.

20200924_085605.jpg

"-culture=en" kısmını "-culture=tr" olarak değiştirir misin? (bu yöntemi denemişsin)

Güncelleme beklemek dışında aklıma başka birşey gelmiyor dostum.

Artı -1 Eksi

Geri
Yukarı