Çözüldü RX 5500XT sistem çözünürlük dışı hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kgukab

Decapat
Yeni bir bilgisayar topladım, sorun şu HDMI kablosunu monitöre bağlayınca çözünürlük dışı diye bir hata alıyorum. Ben de TV'ye taktım TV'de sorun olmadı (TV'de monitör de 1920X1080) TV'den kabloyu çıkarıp monitöre taktım monitör çalıştı bu sefer fakat bilgisayarı yeniden başlatınca yine aynı hatayı verdi bu hata varken ne BIOS'a giriyorum ne de başka bir şey yapabiliyorum. Bilgisayar açıldığı an bu hatayı veriyor.
-Ekran kartı MSI Radeon RX 5500XT Mech 4 GB OC.
-Monitör Power Boost pb- M.2150VH.

IMG_20200912_231555_359.jpg

IMG_20200912_231553_037.jpg

IMG_20200912_231548_291.jpg

Çözüm
Merhaba Power Boost monitörlerinde olan BIOS problemi bu aynı monitör bende de var bende RAM frekansını yükseltmek için televizyona bağladım o zaman bioasa gire bildim eğer imkanın varsa komşun olur evdeki salondaki televizyonun olur onlarda bir dene bioasa girebildini fark edeceksin tek problem monitör ben aldıma pişmanım açıkcası renk kalitesi ve doğrulu fena değil ama BIOS'ta böyle bir hata alıyorum senin gibi.
Monitörün menüsü varsa oradan sıfırla öyle dene bende işe yaramıştı.

Power Boost monitör uyumsuzluk ya da arıza çıkarıyor olabilir. İlk defa duydum monitörü de mi varmış? Böyle iş dallarına yeni girmiş firmaların ürünlerine mesafeli yaklaşmak lazım. Farklı kablo deneyin belki düzelir.

Power Boost monitör uyumsuzluk ya da arıza çıkarıyor olabilir. İlk defa duydum monitörü de mi varmış? Böyle iş dallarına yeni girmiş firmaların ürünlerine mesafeli yaklaşmak lazım. Farklı kablo deneyin belki düzelir.
Kablo değil sorun olan sorun olan bios bios dışında zaten çalışıyor alet cayır cayır biosa gelince hatta biosa bile gelmeden anakatrın bilgisayar açılırken logosunun çıktığı ekrandan windowsun açıldı zaman bölümüne kadar bu hatayı veriyor yani ben ne anakartın logosunu ne de biosu ekranda görüyorum sadece windows.

Merhaba Power Boost monitörlerinde olan BIOS problemi bu aynı monitör bende de var bende RAM frekansını yükseltmek için televizyona bağladım o zaman bioasa gire bildim eğer imkanın varsa komşun olur evdeki salondaki televizyonun olur onlarda bir dene bioasa girebildini fark edeceksin tek problem monitör ben aldıma pişmanım açıkcası renk kalitesi ve doğrulu fena değil ama BIOS'ta böyle bir hata alıyorum senin gibi.

Çözüm

Bazen TV'ler de atlıyor BIOS ekranını. Yani ekranla alakalı genelde arkadaşa geçmiş olsun.👍

Geri
Yukarı