Çözüldü RX 570 sisteme 600W PSU önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Starixx1

Hectopat
Merhabalar. Kendime hazır sistem olarak bir bilgisayar aldım ve şu anda sorunsuz kullanıyorum. Ama sonradan Frisby marka kasanın PSU'larına kötü yorumlar geldiğini gördüm ve biraz korkmadım değil. En yakın zamanda bir PSU almayı düşünüyorum. PSU önerir misiniz? 300-500 TL arasında olursa güzel olur.
Yine de sistemimi yazıyorum:

XFX RX 570 8 GB.
AMD Ryzen 7 2700.
Team t-Force 3200MHz 8 GB RAM.
600W 80+ Bronze PSU(Frisby markasından olduğu için yine de korkuyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bütçeye alması ne kadar mantıklı bilmiyorum. Evet ama 500 TL'ye de giriş seviyesi PSU almak mantıklı değil ki hocam? Attığım Gigamax serisi PSU, HV PRO serisinden çok daha üstün.
Ürün 390TL öncelikle ve arkadaş bütçeyi zorlamasın istedim, belki de böyle büyümemden ötürü. Ayrıca Gigamax hakkında ayrıntılı bir inceleme bulamadım. Daha iyi olduğunu nereden biliyorsunuz veya forumdan biri mi söyledi anlamadım?

Daha iyisini tavsiye edin o zaman arkadaşa ? ben kullandığım için fsp markasını önerdim. karar onun alıcağı ürünün yorumlarına da baksın ordan da fikir sahibi olabilir.
Önereyim. Buyur ;
Ürün 390TL öncelikle ve arkadaş bütçeyi zorlamasın istedim, belki de böyle büyümemden ötürü. Ayrıca Gigamax hakkında ayrıntılı bir inceleme bulamadım. Daha iyi olduğunu nereden biliyorsunuz veya forumdan biri mi söyledi anlamadım?
Daha iyi olduğunu forumda bir konuda detaylı açıklamasının yapıldığından ve önerildiğinden biliyorum. Bir de tier list diye bir şey var. Listede HV PRO bulunmuyor. Fakat Gigamax C Tier bir ürün. Fena değil yani.
@f3turan Hazır sistemle gelirse kullanılır bence ama dediğiniz gibi Gigamax gibi bir alternatif varken alınmaz. MWE 550 mi daha iyidir yoksa Gigamax 550 mi?
Hocam aynı tier sanırsam. İkisi de gayet iyi ürünlerdir.

FSP HV PRO kullanıyorum. Yaklaşık 1 ay oldu İncehesaptan 310 liraya almıştım. Yazılan bir yoruma göre kötü olduğunu söylemek biraz garip olmuş açıkcası. Ararsak her üründe kötü diyen birini buluruz. Şuanki fiyatına göre yeterli bir PSU.

FSP HV PRO kullanıyorum. Yaklaşık 1 ay oldu İncehesaptan 310 liraya almıştım. Yazılan bir yoruma göre kötü olduğunu söylemek biraz garip olmuş açıkcası. Ararsak her üründe kötü diyen birini buluruz. Şuanki fiyatına göre yeterli bir PSU.
Hocam kötü demedim. Giriş seviyesi olduğunu ve yorumdan dolayı şüphelendiğimi söyledim.

Çok fazla yorum atıp konuyu doldurdum. Şimdiden herkesten özür diliyorum. Burada kısaca anlatmak istediğim şu ;

FSP kaliteli bir markadır. Evet, bunu ben de biliyorum. Benim gibi bu konuya yazan birçok kişi de bunu biliyor. Ama her kaliteli markanın her modeli iyi olmayabilir. Mesela 60AHBC serisi. FSP marka, ama eski bir seri ve kötü bir PSU.

HV PRO neden mi alınmaz? Onun da cevabını hemen vereyim. Arkadaşın maksimum 500 TL bütçesi var. Hazır bütçesi varken giriş seviyesi bir PSU yerine orta seviye, iyi bir ürün alması için söyledim. Bir yanlışım olduysa özür diliyorum. Bence konu PSU ise bütçe varken her türlü en kalitelisi alınmalı.

Gigamax serisinin bu forumda bir konuda detaylı inceleme tarzında bir açıklaması yapılmıştı. Önerilmişti de. Ama malesef o konuyu kaybettim. Keşke kaydetseymişim.

Çok fazla yorum atıp konuyu doldurdum. Şimdiden herkesten özür diliyorum. Burada kısaca anlatmak istediğim şu ;

FSP kaliteli bir markadır. Evet, bunu ben de biliyorum. Benim gibi bu konuya yazan birçok kişi de bunu biliyor. Ama her kaliteli markanın her modeli iyi olmayabilir. Mesela 60AHBC serisi. FSP marka, ama eski bir seri ve kötü bir PSU.

HV PRO neden mi alınmaz? Onun da cevabını hemen vereyim. Arkadaşın maksimum 500 TL bütçesi var. Hazır bütçesi varken giriş seviyesi bir PSU yerine orta seviye, iyi bir ürün alması için söyledim. Bir yanlışım olduysa özür diliyorum. Bence konu PSU ise bütçe varken her türlü en kalitelisi alınmalı.

Gigamax serisinin bu forumda bir konuda detaylı inceleme tarzında bir açıklaması yapılmıştı. Önerilmişti de. Ama malesef o konuyu kaybettim. Keşke kaydetseymişim.
Herkesin amacı arkadaşa yardımcı olmak. Herkez kendince haklı, dediğin gibi verdiği paranın en kalitelisini almalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı