Çözüldü RX 5700 Boşta 54 Derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    120,5 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Çözüm
Dediğim gibi mantıklı bir açıklaması var mı? Merak ettim.
Mantıklı açıklaması var. Değerlere bakarsanız MEM Clock 1750MHz ile çalışıyor. Boşta bu değerin bu kadar fazla olmaması lazım. Bildiğim kadarıyla boşta bu değerin 300MHz olması lazım. Yazılım sorunu nedeniyle MEM Clock tam hızda çalışıyor. Bu sorunu çift monitör veya 144Hz monitör kullanan kişiler sıkça karşılaşıyor. Çözüm ise özel çözünürlük ile 140Hz yapmak. İşe yaramazsa 120Hz yapmak.
Denedim de 4 derece düştü ama çok kötü ben zamanında nasıl 60 Hz kullanmışım.
4 derece düştüyse bi sıkıntı var demektir.Benimki boşta 50 gibi birşeyde çalışıyordu 144hz'de.60'a çektiğimde 35 civarlarına inmişti.Driverlarınızın sürümünü kontrol etmenizi yada garantiye yollamanızı tavsiye ederim.

BIOS'tan Core performance Boost'u kapat. Ondan sonra bilgisayarı yeniden açıp 5 dakika hiçbir şey yapmadan bekle ve değerleri kontrol et. Bundan önce kasanın yan kapağını açıp test ederisin.

4 Derece düştüyse bir sıkıntı var demektir. Benimki boşta 50 gibi birşeyde çalışıyordu 144Hz'de. 60'a çektiğimde 35 civarlarına inmişti. Driverlarınızın sürümünü kontrol etmenizi ya da garantiye yollamanızı tavsiye ederim.

4 Dediğimde işte 20 30 saniye içinde yoksa düşer belki ama çok kötü geldi gözüme 60 Hz.

Dediğim gibi mantıklı bir açıklaması var mı? Merak ettim.
Mantıklı açıklaması var. Değerlere bakarsanız MEM Clock 1750MHz ile çalışıyor. Boşta bu değerin bu kadar fazla olmaması lazım. Bildiğim kadarıyla boşta bu değerin 300MHz olması lazım. Yazılım sorunu nedeniyle MEM Clock tam hızda çalışıyor. Bu sorunu çift monitör veya 144Hz monitör kullanan kişiler sıkça karşılaşıyor. Çözüm ise özel çözünürlük ile 140Hz yapmak. İşe yaramazsa 120Hz yapmak.

Son düzenleme:
Çözüm
İşe yaradı teşekkürler hocam.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNGdzxxzczxc.PNG
    Ekran Alıntısı.PNGdzxxzczxc.PNG
    124,4 KB · Görüntüleme: 41

Yeni konular

Geri
Yukarı