Çözüldü RX570 ve R5 1600 AF güncel sürücü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ozkanprp

Hectopat
Daha fazla  
İlk defa PC kurdum ve doğru sürücülerin olduğundan emin olmak istiyorum ama bunu nasıl yapacağım hakkında çok bir bilgim yok.
Size donanım kimliklerini versem ikisi içinde doğru güncel sürücüleri verir misiniz? Çok mutlu olurum.

İşlemci:

ACPI\AuthenticAMD_-_AMD64_Family_23_Model_8

Ekran Kartı:

PCI\VEN_1002&DEV_67DF&SUBSYS_E3431DA2&REV_EF

Ekran kartı için @Emre C'nun dediğini kurun.

İşlemci değil de çipset için driverlar var, ama anakartınızı bilmeliyiz.

Anakart B450M S2H, tüm parçalarım altta yazıyor onlarda gerekliyse. Tüm cevaplarınız için teşekkürler.

Sapphire RX570 8 GB ITX
R5 1600 AF
B450M S2H
16 GB 3000MHz RAM
2TB HDD | 250GB SSD.

Kurdum, GPU driver'ınıda kurdum yeniden başlattım ve Ekran kartı driver'ını başarıyla güncelledim. Fakat chipset driver'ında sıkıntı var. Hala bu aygıt için sürücü yüklenmemiş diyor ne yapmam lazım?

1601034244794.png

1601034274554.png

@SkyRose @Emre C Gelecekte sorun çıkartır mı?

Chipset driverini buradan indirebilirsiniz.

Chipset driverini buradan indirebilirsiniz.
Rahatsız ediyorsam kusura bakma ama o driver'ı indirince ortaya daha fazla sorun çıktı :(
Hala AMD SMBus özelliklerinde sürücü yüklenmemiş diyor.
Ve dediğin ekran kartı güncellemesini yaptıktan sonra gelen radeon uygulaması artık açılmıyor.
Ve @SkyRose 'un bana verdiği driver'ı yeniden yüklemeye çalıştım ve fail verdi :(
1601038672958.png

Keşke fazla zorlamayıp chipset'e ikinci kez güncelleme yapmasaydım.

Edit: O verdiğin chipset sürücüsü rx570'inde sürücüsünü değiştirmiş nasıl oldu hiçbir bilgim yok. Chipset ve ekran kartına sürücüye geri dön dedim artık radeon uygulamasına tekrar girebiliyorum. Fakat hala AMD SMBus (chipset) sürücüsü yüklenmemiş diyor yüklenmiş olduğu halde. Bu şekilde herhangi bir sorun yok gibi ortada ama başka bir sorun ortaya çıkacak diye korkuyorum. (Gelecekte sorun çıkartır mı? sorumda yanlış yazmışım orda ikinizinde verdiği sürücüleri yüklemiştim şuan yine aynı haldeyim yanlış anlaşılma olmasın.) Çok karmaşık olduysa özür dilerim :D

Yeni konular

Geri
Yukarı