Çözüldü RYZEN 5 3500U + 540X vs RYZEN 5 3500U MX 230

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kerim Öztürk

Centipat
Merhaba, ben laptop almayı düşünüyorum ama bir türlü karar veremediğim şey şu ki
540x mi daha iyidir yoksa mx230 mu?

Laptop 1:

Laptop 2:

İkisi de aynı işlemciyi kullanıyor, birinde 540x varken diğerinde mx230 var hangisini tavsiye ediyorsunuz ?

Çözüm
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoda fps testleri mevcut bi izlemeni tavisye ederim 540x daha iyi görünüyor.

Ayrıca sizin yoladıgınız laptop larda acerin ekran cözünürlügü 1920 x 1080 iken asus olan modelin 1366 x 768 sırf bunun için bile acer olanı tercih ederdim. 1366 x 768 cözünürlüklü bi ekran video izlerken bile günümüz için doyurucu olmayacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu videoda fps testleri mevcut bi izlemeni tavisye ederim 540x daha iyi görünüyor.

Ayrıca sizin yoladıgınız laptop larda acerin ekran cözünürlügü 1920 x 1080 iken asus olan modelin 1366 x 768 sırf bunun için bile acer olanı tercih ederdim. 1366 x 768 cözünürlüklü bi ekran video izlerken bile günümüz için doyurucu olmayacaktır.

Çözüm
Oyun için düşünüyorsanız 4gb dual channel için yeterlidir. 8gb dan fazla ram isteyecek oyunları zaten ekran kartı kaldırmaz.
Bu yüzden aslında şu durumda ram takmanız kayda değer ölçüde performans arttırmaz diye düşünüyorum. Oyun dışında ise kullanacağınız programlara iş yüküne bağlı.

Geri
Yukarı