Çözüldü Ryzen sisteme Windows 7 kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

HakanÖztürk

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Merhabalar Technopat ailesi. Windows 10 işletim sistemindeyim. Oynadığım oyunda Windows 7'ye göre düşük FPS alıyorum fakat şöyle bir sorunum var. Format atma yerine geldiğinde bütün USB'ler çalışmıyor. Bu sadece Windows 7 atarken oluyor. Sorunu araştırdığımda USB 3.0 falan bir şeyler diyorlardı anlamadım. Galiba format dosyalarının içine bir şey kurmam gerekiyormuş. Lütfen bunu bana anlatır mısınız?

USB sürücüleri Windows 7'de yok, kurulum medyasına eklenmesi gerekiyor. Windows 7'ye geçmenin bir mantığı yok.
Windows 10'da kalın, güncel sürücü, işletim sistemi ve BIOS kullanın. Sorun yaşamazsınız.

Ryzen tabanlı sistemlerin Windows 7 desteği hiçbir zaman olmadı. Windows 8.1 keza aynı şekilde desteği yok. Windows 10'dan başka bir seçeneğiniz yok. Windows 10 İçin En İyi Gizlilik Ayarları
Windows 10 Hızlandırma Rehberi
Temel Sistem Bakım ve Performans Optimizasyonu Yönergesi

Bu linklerdeki konuları inceleyip uygulayın. Sisteminiz daha nefes alınabilir bir hale gelecektir. Ekran kartı sürücüsünüde güncellemeyi unutmayın. Windows 10 gibi bir işletim sisteminin Windows 7 den daha düşük FPS almaması lazım.

Konuya [Çözüldü] yazmışsınız, bu çözülmüş hali olmamalı.. Bende de aynı işlemci var. MSI Smart tool ile AM4 eklentisini format USB'sine ekliyorum, bu şekilde Windows 7'yi kurabiliyorum. Kurduğum zamanlar da bu sefer. PCI sürücüsünü yükleyemiyorum. PCI kurulmayınca, ekran kartı da kurulmuyor. Her şeyin yazılımsal çaresi var. Henüz bilmiyorsunuz o kadar. YouTube'da kurmayı başaran rus bir adamı izlemiştim.

2018 konusu Ama çözme yöntemi Windows 10 kurmak değil. Windows 10'da 2 tane işlem motoru var. Biri eski Windows motoru, diğeri Microsoft Store ile beraber gelen Windows Mobile uygulamaları çalıştıran motor. Tabiki Windows 10 performansı bu sebeple çok düşük. Windows 7 kullanmak istemek çok doğal. Yöntem arıyorum hâla.

Konuya [Çözüldü] yazmışsınız, bu çözülmüş hali olmamalı.. Bende de aynı işlemci var. MSI Smart tool ile AM4 eklentisini format USB'sine ekliyorum, bu şekilde Windows 7'yi kurabiliyorum. Kurduğum zamanlar da bu sefer. PCI sürücüsünü yükleyemiyorum. PCI kurulmayınca, ekran kartı da kurulmuyor. Her şeyin yazılımsal çaresi var. Henüz bilmiyorsunuz o kadar. YouTube'da kurmayı başaran rus bir adamı izlemiştim.

2018 konusu Ama çözme yöntemi Windows 10 kurmak değil. Windows 10'da 2 tane işlem motoru var. Biri eski Windows motoru, diğeri Microsoft Store ile beraber gelen Windows Mobile uygulamaları çalıştıran motor. Tabiki Windows 10 performansı bu sebeple çok düşük. Windows 7 kullanmak istemek çok doğal. Yöntem arıyorum hâla.
Uzun zaman olmuş, belki çözümü bulmuşsunuzdur, ben şu şekilde yapıyorum, https://www.amd.com/en/support sitesinden Chipsets tıklayın, AMD Socket AM4 tıklayıp, anakart modelinizi seçin ve SUBMIT tıklayın, açılan sayfadan Windows 7 ye vs tıklayarak, AMD Chipset Drivers indirin ve kurun, kurulumda hata verirse C:\AMD klasörü içine sürücüleri çıkarıyor, C:\AMD\Chipset_Driver_Installer klasörü içindeki AMD_Chipset_Drivers.exe ve ardından amd_chipset_software_2.04.28.626.exe çalıştırarak tekrar kurabilirsiniz, bende hata vermişti, dediğim sıra ile kurdum, kurulum başarılı oldu, veya çıkan sürücüleri elle tek tek kurabilirsiniz, hepsi AMD klasörüne çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    75 KB · Görüntüleme: 225
  • 2.jpg
    2.jpg
    92,8 KB · Görüntüleme: 194
  • 3.jpg
    3.jpg
    74,5 KB · Görüntüleme: 194
@SERKNX
Sağ olun hocam.
O arada, daha iyi bir yöntem buldum. Yöntemin adı: Windows 10 LTSC sürüm 🙂
50 liraya Gittigidiyor.com dan Key'de satın aldım.
Başlat menüsünü de startisback uygulaması ile geri getirdim, süper oldu.
Windows 7'nin performansını aratmıyor.

Geri
Yukarı