Samsung Galaxy Ace dokunmatik sorunu

ROM falan değil hani direk Android 8.1'in isosunu aldım telefona yapıştırdım.
Optimize etmek için ara yüzüyle faln sistemle oynadım ve Google servisleri hariç tüm gereksiz hizmetleri sildim tümünü.

Yazılım uyuşmazlığından PC bağlantısı yapmıyor ki. :D
yapsa geri Android 2.3.6'a döndürücek paketlerim var.
Tuş kombinasyonları ile veya root ile telefonu fastboot modunda yeniden başlatabilirsiniz. Ayrıca TWRP Recovery'nin MTP özelliği var veya telefonun SD kart girişi varsa o da iş görür. Fastboot ile recovery flaşlayın yeter.

TWRP kurar kurmaz telefonun bataryası 21C'den 76C'e fırladı :D.
Android 8.1'i optimize ettim sandım tam edememişim.

Nasıl yaptınız?

Telefonun /mpt kısmın'da System var orada Boot var (güncel telefonlarda denedim yoktu)
Boot'un içinde ISO var o ISO'nun yerine 8.1 attım ve telefonu hard Recovery moduna aldım ve verileri sildim başlattığım'da Android 8.1 karşılıyor zaten yani.
Hazır :D.
Ama cihazda bunun için root izni olması da şart bunu unutmadan söyleyeyim.

Tuş kombinasyonları ile veya root ile telefonu fastboot modunda yeniden başlatabilirsiniz. Ayrıca TWRP Recovery'nin MTP özelliği var veya telefonun SD kart girişi varsa o da iş görür. Fastboot ile Recovery flaşlayın yeter.

Download modu denedim yine PC bağlantısı yapmadı.

Vıdıt diye ses geliyor ama PC bağlantısını yapmıyor ve Odin'de görünmüyor cihaz.

Kablon orijinal değildir diyecekseniz yanılıyorsunuz babamın orijinal Samsung kablosunu kullanıyorum.

TWRP Recovery gelince doğru olan indirme linkini bulamadım ve Android markette yok. İndirdiğim TWRP sahte çıktı.

Ayrıca neden Android 2.3.6 ISO'sunu indirip direk telefonu aynı şekil eskiyye çevirmiyon dicekseniz telefon PC'e bağlanmıyor yoksa yapardım.
Tuş kombinasyonları ile veya root ile telefonu fastboot modunda yeniden başlatabilirsiniz. Ayrıca TWRP Recovery'nin MTP özelliği var veya telefonun SD kart girişi varsa o da iş görür. Fastboot ile Recovery flaşlayın yeter.

1594402580021.png

Başardım :D yoğun uğraşlar sonucu

Yazılımını düzelttim telefonun.
@Kerem00 konuyu kilitler misiniz rica etsem.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı