Çözüldü SASS/SCSS dosya yapımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abuzerx1

Centipat
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Beyler ilk olarak merhaba bizim hocamız kafasına göre her şeyi değiştirip bize sass/scss yapmak zorundasınız dedi. Ve biz de öğretmen o olduğu için mecbur kaldık. Fakat benim için en kolay olan bootstrap ve başka bir şey kullanmak istemiyorum. Ama hoca 0 verir geçerim kafasında bende araştırdım. Ancak bulamadım. İnternet ortamında çoğu kaynak da zaten İngilizce okuyup anlayıp çevirmem ise bana sinir krizi yaşatıyor. İnternet ortamında CSS to sass convert yaptım. Ancak sass dosyaları hakkında bilgim 0 ve yapamıyorum. Hoca Adobe connect aracılığı ile ders kaydı yaptı. İzlememe rağmen anlamıyorum. Onu da geçtim ben bilgi güvenliği okuyorum. Web tasarım görüyorum. Ama neyse kısaca yaptığım site de ki CSS dosyasını eklediğim gibi sass dosyasını nasıl eklemem gerekiyor? Ayriyeten de sass dosyasını ekledikten sonra CSS dosyasında ne gibi değişiklikler yapmalıyım? Yardımcı olursanız mutlu olurum veya web tasarım işlerinden anlayan bir arkadaş varsa bana yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Site içerisine SCSS dosyasını include etmeniz gerekmiyor, SASS böyle çalışmıyor. SASS yalnızca bir önişlemci, SASS ile CSS kodlarınızı daha kolay, daha temiz bir şekilde yazarsınız daha sonra SASS dosyasını CSS'e çevirip, CSS'i site içerisine dahil edersiniz. SASS böyle kullanılır, .scss veya .sass dosyalarını dahil etmezsiniz site içerisine. Onları CSS'e dönüştürüp dönüştürülmüş CSS dosyasını dahil edersiniz.
Site içerisine SCSS dosyasını include etmeniz gerekmiyor, SASS böyle çalışmıyor. SASS yalnızca bir önişlemci, SASS ile CSS kodlarınızı daha kolay, daha temiz bir şekilde yazarsınız daha sonra SASS dosyasını CSS'e çevirip, CSS'i site içerisine dahil edersiniz. SASS böyle kullanılır, .scss veya .sass dosyalarını dahil etmezsiniz site içerisine. Onları CSS'e dönüştürüp dönüştürülmüş CSS dosyasını dahil edersiniz.

Çözüm
Site içerisine scss dosyasını include etmeniz gerekmiyor, sass böyle çalışmıyor. Sass yalnızca bir önişlemci, sass ile CSS kodlarınızı daha kolay, daha temiz bir şekilde yazarsınız daha sonra sass dosyasını CSS'e çevirip, CSS'i site içerisine dahil edersiniz. Sass böyle kullanılır,. Scss veya. Sass dosyalarını dahil etmezsiniz site içerisine. Onları CSS'e dönüştürüp dönüştürülmüş CSS dosyasını dahil edersiniz.

O işlemler nasıl yapılıyor detaylı anlatabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı