Çözüldü Seagate 1 TB HDD kafa vurma problemi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

noName12

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, elimde Seagate marka 1TB masaüstü harddisk var. Arada bir diskten ya kafa sesi ya da motorunun durma sesi geliyor ve yeniden çalışıyor. Sizce ne yapmalıyım? Diskin durumu resimde mevcut.

Dosya Ekleri

• hdd1.png
    hdd1.png
    64,9 KB · Görüntüleme: 111
  • hdd2.png
    hdd2.png
    91,9 KB · Görüntüleme: 98
Çözüm
Diskten kafa seslerinin motorun durup çalışma seslerinin gelmesi normal sistem diski değil çünkü. Diskin durumu normal.
Bence bu normal değil, aynı sorun bende de olmuştu, sonunda birden bire disk bozuldu, sürekli kafa vurmaya başlad, bütün verilerim gitti. Bir veri kurtarma firmasına başvurdum 5 bin lira istediler. Ben de hard diski açıp baktım, diskte bad sektörler vardı, diskin bir yeri kabarmıştı, bazı yerleri ise sanki yan keskiyle sıkılmış gibiydi, hanı bir demir parçasını yan keskiyle sıkınca sıkılan bölge içe doğru çökerya aynen öyleydi. Bu durum bence fabrika çıkışlıydı, çünkü disk ilk aldığımdan beri böyleydi. Ara sıra disk motoru duruyor yeniden çalışıyordu, bunu yaptığında pc kasıyordu, ancak pc'yi yeniden başlattığımda düzeliyordu. İşin ilginç yanı hd tune ile tarattığımda diskte hiçbir sorun görünmüyordü. Bence önemli verilerini başka bir diske geç kalmadan kaydet.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı