Çözüldü Sistem donup kalıyor ve tepki vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Sistem eski fakat 3 ay gibi bir zamanda kullanıldı her şeyi sıfır sayılabilecek kalitede bu kilitlenme çok belirsiz zamanlarda yapabiliyor yani bench testi falan yaptım herhangi bir problem yok, oyuna girip oynadım bir sorun yok. Bir ihtimal chipset ile ilgilidir diye anakartın sitesindeki eski chipset driverini kurdum. Bugün bu saate kadar hiç yapmadı. Bilgisayarı bazen bir dosya indirme olsun bir oyun-uygulama yüklemek olsun bu tarz uzun süren işlemlerde bilgisayarı açık bırakıp gitmeye tırsıyorum eğer olur da tekrar kilitlenip çalışmaya devam eder de bileşenlere zarar verir diye. PSU SAGAII 500W
Umarım çözülmüştür :D Olmazsa servise vermenizde fayda var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gamebooster veya driver bulucu kullanmayın hiç bir zaman. Çünkü hep yanlış driver bulup yüklüyor ve bu tarz sorunlar ortaya çıkıyor. Bu hatayı yapan tek kişi değilsiniz. En güzeli elle indirip kendiniz kurmanız. Gameboosteri kaldırıp kendiniz driveri kurunca sorunsuz kullanıyorsanız sebebi belli olmuş demektir. Windows son sürümle alakası olduğunu sanmıyorum. Evde 4 bilgisayar var hepsi son sürümde şimdiye kadar hiç birisinde en ufak bir sorun yaşamadım.

Arkadaşlar yardımlarınız için sağolun, Sorunu çözdüm Windows ile alakalı değil sistemde boşta duran HDD'nin biri (HDD sentinel programı ile tespit ettim health %4) sıkıntılıymış. Bir de eski chipset driveri kurdum sorun 2 gündür yapmıyor. Sanırım çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı