Çözüldü Sıvı soğutma vs Hava soğutma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Muğla-Ortaca
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, ben 1 gün önce "Cooler Master Mastercase Pro 3" isimli kasayıı satın aldım. Alma nedenimse şu an kullandığım kasa "Dark F40" adında Çin malı teneke bir kasa ve de kasayı çok fazla taşıyorum osmaniye-muğla arası 16 saatlik bir yolculuk yapıyorum ve kasanın anakart yükseltme vidaları kasayı delmeye başladı o yüzden daha sağlam bir kasaya geçtim. Öbür türlü kasada sıkıntı yok sadece hareket etmeyi sevmiyor. (Yılda 4 kez falan aşıyorum kasayı)

Şimdi bu yukarıdakilere bakacak olursak ben işlemcime OC yapmak için sıvı soğutma düşünüyorum ama bu kadar taşımaya sıvı soğutma sıkıntı çıkarır mı?. Tam olarak bir fikrim yok bu durumda sıvı soğutma mı yoksa hava soğutma mı daha iyi olur? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Taşımada sıvı soğutmadan çok hava soğutma sorun çıkarır. Radyatörü zaten ön panele veya üst panele vida ile takacağınız için sorun olmayacak fakat kule tipi bir hava soğutucu sallantıda anakarta baskı yapacağı için önermem. Sıvı soğutma daha ideal sizin için.
Taşımada sıvı soğutmadan çok hava soğutma sorun çıkarır. Radyatörü zaten ön panele veya üst panele vida ile takacağınız için sorun olmayacak fakat kule tipi bir hava soğutucu sallantıda anakarta baskı yapacağı için önermem. Sıvı soğutma daha ideal sizin için.

Çözüm
Kasayı hor kullanıyorsan taşırken, herşey sıkıntı çıkartır zaten. Kedi gibi davranırsanız bir sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı