Çözüldü Sonradan RAID işlemi yapmak mevcut SSD'deki verileri siler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mfa94

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Hali hazırda kullandığım SSD'nin kapasitesi giderek azaldığından sisteme yeni SSD eklemek istiyorum. Ancak sonradan RAID işlemi yaparsam mevcut SSD'de ki veriler silinir mi? İnternette de burada da araştırdım ancak tatmin edici bir bilgi yok. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ayrı ayrı kullan bence, RAID 0'da sorun olduğu zaman işler çok karışıyor, veri kurtarma işi baş ağrıtıyor. Almaya değer bir risk değil yani.
Bildiğim kadarıyla iki diskin de biçimlendirilmesi gerekiyor, biçimlendirmeden bir diskin içindeki veriyi bölme işi mantıklı gelmedi bana. Bu arada özellikle RAID 0 yapmanın bir amacı var mı? Pirince giderken evdeki bulgurdan da olursun işler ters giderse.

Bildiğim kadarıyla iki diskin de biçimlendirilmesi gerekiyor, biçimlendirmeden bir diskin içindeki veriyi bölme işi mantıklı gelmedi bana. Bu arada özellikle RAID 0 yapmanın bir amacı var mı? Pirince giderken evdeki bulgurdan da olursun işler ters giderse.
Aslında ikinci SSD'yi doğrudan takıp ayrı bir depolama birimi olarak kullanabilirim. Ama kullandığım birçok program Windows'un kurulu olduğu diskte çalışıyor. Eğer mevcut SSD'deki verileri silecekse ayrı bir disk olarak kullanıp programlar özelinde çözüm bulmak daha mantıklı.
tabi bir de daha yüksek hız elde etmek de işin cabası :)

Ayrı ayrı kullan bence, RAID 0'da sorun olduğu zaman işler çok karışıyor, veri kurtarma işi baş ağrıtıyor. Almaya değer bir risk değil yani.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı