Çözüldü Sony Vaio VGN NW130J laptop boot sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

extreme12

Hectopat
Sony Vaio VGN NW130J laptopumuzda format atma ihtiyacı duydum. Sonra ne kadar uğraşsam da atamadım. Mecburen Recovery ile Sony'nin kendi yazılımı ile sıfırladım. Fakat yeterli gelmedi hem de Windows 10 kurmak istiyorum. Ayrıca kendi harddiskini daha güncel ve hızlı bir harddisk ile değiştirdim. Bunu yaptıktan sonra artık Recovery ekranı bile gelmiyor.
BIOS'a giriyorum Boot seçeneklerinin hepsini denedim hiçbir sonuç yok.
Direkt Boot menüsüne girmek istiyince siyah ekranda bir"-" eksi işareti yanıp sönüyor 2 saatten fazla beklettim açık PC'yi bir şey olmuyor.
BIOS'dan Boot ayarları ile oynayınca da bir değişiklik olmuyor. Yardıma ihtiyacım var.
Hepinize iyi günler diliyorum. Teşekkür ederim herkese şimdiden değerli vaktinizi aldım.

Çözüm
"External Device" kısmına tıklayınca bir menü açılıyor mu? Veya onu ilk sıraya al, farklı USB girişleri deniyor musun?
Ekran Alıntısı.PNG
Yeni versiyon Rufus kullanın ve deneyin, ayrıca galiba Windows 10 yüklemesi yapmıyorsunuz ISO dosyasını daha önce kullandınız mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı