Çözüldü SSD yerine HDD'yi C ve D olarak kullanmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emin Can Akdeniz

Hectopat
Daha fazla  
Bu Bilgisayarda SSD C olarak gözüküyor ama ben SSD'nin ayrı olmasını ve HDD'nin C ve D olarak ayrılmasını istiyorum nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi SSD'ye kurulu olduğu için öyle. Normal bir durum. Birincil disk SSD olarak kalır. İşletim sistemini HDD'ye kurarsan performans düşüşü yaşarsın. Sürücü harflerini değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarım sağ tık -> Yönet -> Disk yönetimi

Harfi değiştirmek istediğiniz diske sağ tıklayıp "Sürücü Harfi ve Yolunu Değiştir" seçeneğine tıklayın. Daha sonra sürücünün harfini değiştirebilirsiniz. Ancak yüklü uygulamaların kısayollarında sorunlar oluşabilir.

upload_2017-5-29_19-5-40.png

Capture.PNG

Ama benim bu bilgisayar kısmında C ve D de yok. Ben oyunları falan C'ye kuracaktım onları oluşturmanın bir yolu var mı? Bende resimdeki gibi ve ismini değiştirmeye çalışınca şu hatayı alıyorum:

Hata.PNG

HDD burada gözükmüyor ve HDD orada gözüktü diyelim ben oyunları falan indirdiğimde yine dosyaları C klasörüne mi kurulacak onları HDD ye yönlendirmenin bir yolu var mı ?

Dosya Ekleri

• This pc klasörler.PNG
    This pc klasörler.PNG
    15,1 KB · Görüntüleme: 192
HDD'niz biçimlendirilmemiş. Disk 1 yani siyah çizgi sizin biçimlendirilmemiş olan diskiniz. Sağ tıklayıp biçimlendirin. Dilerseniz birden fazla parçaya bölebilirsiniz de.

Biçimlendirdikten sonra istediğiniz uygulamayı ve dosyayı HDD üzerinden kullanabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı