Çözüldü Staj Yeri Bulmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barong

Kilopat
Yer
Çukurova, Adana
Daha fazla  
Önemizdeki kış, kış dönemi staj yapacağım. 12.Sınıf Bilişim Veri Tabanı bölümü okuyorum. Hocalarıma sordum ama Teknokent'i önerdi orada bulabilirsin dediler fakat şehir merkezinden uzak ulaşımım sıkıntı. Büyük şirketlere nasıl başvuru yapılır? Direk gidilip staj alımı var mı diye sorulur mu?

Çözüm
Büyük kurumlara gitmeden önce aramanı tavsiye ederim. Staj için belli dönemlerde başvuru alıyorlar. Kariyer sitelerinden kurumları takip et. Gidip başvuru yaparak zaman harcamak gereksiz olur. İlk olarak büyük kurumlar yerine orta düzey kurumları takip et. Büyük kurumlar lise ve üniversite için farklı pozisyonlarda değerlendiriyorlar. Belediyelere başvuru yapabilirsin. Staj yeri bulamaz isen okul bu konuda destek oluyor. İlk olarak kariyer sitelerinden başvuru yapmanı ve takip etmeni öneririm. Başarılar dilerim.
Büyük kurumlara gitmeden önce aramanı tavsiye ederim. Staj için belli dönemlerde başvuru alıyorlar. Kariyer sitelerinden kurumları takip et. Gidip başvuru yaparak zaman harcamak gereksiz olur. İlk olarak büyük kurumlar yerine orta düzey kurumları takip et. Büyük kurumlar lise ve üniversite için farklı pozisyonlarda değerlendiriyorlar. Belediyelere başvuru yapabilirsin. Staj yeri bulamaz isen okul bu konuda destek oluyor. İlk olarak kariyer sitelerinden başvuru yapmanı ve takip etmeni öneririm. Başarılar dilerim.
Yüz yüze görüşmek daha mantıklı gibime geliyor. Yarın devlet kurumu-banka gibi yerlere gidip sorucağım teşşekürler.

Konuyu bayağı bir hortlatıyorum ama ne yaptın reis staj işini? Benim de acil bulmam lazım yoksa PTT'ye gideceğim :/
Hocam torpil ile belediyede staj yaptım ve çok rahattım. Oturduğum yerden maaş aldım. Bende açıkta kalıyordum torpil olduğu için girdim. Benim zamanım da virüs olduğu için kimse almıyordu. Siz bir şansınızı deneyin banka, hastane ve belediye gibi yerlere.

Hocam torpil ile belediye de staj yaptım ve çok rahattım. Oturduğum yerden maaş aldım. Bende açıkta kalıyordum torpil olduğu için girdim. Benim zamanım da virüs olduğu için kimse almıyordu. Siz bir şansınızı deneyin banka, hastane ve belediye gibi yerlere.

Şu anda ümraniye Türk Telekom genel müdürlüğünü seçtim orada staj yapacağım büyük ihtimalle.

Şu anda ümraniye Türk Telekom genel müdürlüğünü seçtim orada staj yapacağım büyük ihtimalle.
Mantıklı bir seçim olmuş. İleride işinize yarayabilir. Bir şeyler öğrenmek lazım. Ben başkanlıkta olduğum için vali, belediye başkanları, emniyet müdür, parti başkanlarıyla yüz yüze gelme şansı buldum. Onlardan çok şey kaptım. Nasıl konuşacağımı, nasıl hareket edeceğimi; tertip düzenini öğrendim. Sizde böyle şeylerden kaçmayın. Çok işinize yarayacaktır. Çünkü deneyim hiçbir zaman öğrenmenin önüne geçemez.

Mantıklı bir seçim olmuş. İleride işinize yarayabilir. Bir şeyler öğrenmek lazım. Ben başkanlıkta olduğum için vali, belediye başkanları, emniyet müdür, parti başkanlarıyla yüz yüze gelme şansı buldum. Onlardan çok şey kaptım. Nasıl konuşacağımı, nasıl hareket edeceğimi; tertip düzenini öğrendim. Sizde böyle şeylerden kaçmayın. Çok işinize yarayacaktır. Çünkü deneyim hiçbir zaman öğrenmenin önüne geçemez.

Tabii ki tabii ki iş ortamını görmem bile bana çok şey katacaktır.
Tabii ki tabii ki iş ortamını görmem bile bana çok şey katacaktır.

Umarım hayırlısı olur :)

Yeni konular

Geri
Yukarı