Çözüldü Steam Hesabım Çalındı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yigido0990

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba, bugün Steam'den bir oyun aldım. Ardından internette gezinirken Steam hesabımdan attı. Yeniden girmeye çalıştım olmadı. Sonra birtakım mailler geldi ve hesabımın mail ve şifresi değiştirildi. Raporu desteğe gönderdim. Başka yapabileceğim bir şey var mı? Hesabımı kilitlemek istiyorum hesabıma gireni uzak tutmak için fakat kilitleyemiyorum. Steam kurtarma kodunu kullanarak kurtarabilir miyim, başka bir şey yapabilir miyim ve hesabımı nasıl kilitleyebilirim? Bilen arkadaşlar yardım edebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Herkese merhaba, bugün Steam'den bir oyun aldım. Ardından internette gezinirken Steam hesabımdan attı. Yeniden girmeye çalıştım olmadı. Sonra birtakım mailler geldi ve hesabımın mail ve şifresi değiştirildi. Raporu desteğe gönderdim. Başka yapabileceğim bir şey var mı? Hesabımı kilitlemek istiyorum hesabıma gireni uzak tutmak için fakat kilitleyemiyorum. Steam kurtarma kodunu kullanarak kurtarabilir miyim, başka bir şey yapabilir miyim ve hesabımı nasıl kilitleyebilirim? Bilen arkadaşlar yardım edebilir mi?
Steam ilk olarak hesabı en çok kullanan IP numarasına bakar,eğer bu IP numarası bilgisayarınız ile uyuşuyor ise vericeklerdir, yani büyük ihtimal verceklerdir. Benimde çalındı 4 saat içinde geri aldım. ( Sakın modeme reset atmayın ya da internet sağlayıcısını değiştirmeyin. )
Peki tüm faturalarımı atmam gerekiyor mu son faturalarımı atsam yeterli mi ve hesabımın korunması için ne öneriyorsunuz?
Zaten ilk IP numarası üzerinden gidecekler eğer uyuşmaz ise fatura istiyecekler gerektiğinde verebilirsin, ayrıca evet Steam Guard bazı hesaplarda işlevsiz eleman.

Çözümü şöyle özetlemek istiyorum. Steam Destek'e ödeme geçmişim ile ilgili kanıtlar yollayıp, gerekli bilgiyi verdim. Gerektiğinde fatura vereceğim. Olmazsa da kanıt olarak yaptığım ödemelerle ilgili bilgiler vereceğim. Bu konuda bana yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum bana yardım ettikleri için. Umarım kimse böyle bir sorunla karşılaşmaz.:)

Peki hesabın güvende olup çalınmaması için ne önerirsiniz?

Rastgele baglantilara tiklayip hesabinizla giris yapmayin yeter. Ben 12 yildir bu platformu kullaniyorum. Steam Guard yokken bile bir kere hesap caldirmisligim yok.

Her yerde kullanmadiginiz güvenli bir sifre secin. Steam hesabi icin yeni bir E-posta adresi alin ve ona kayit edin. Gerisi belli zaten.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı