Çözüldü Steelseries Engine 3 ve Realtek HD Audio Çakışması

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
@Sjkslssxj @alperdrms

Sorun yaşayan arkadaş bana ulaşırsa, yardımcı olmak isterim.
ya aynı sorun bende var benimki artic 5 ses ayarlarından game alınca sadeca sağ kulaklıktan geliyo chat moduna alınca da gamechatdac(yanlış yazmış olabilirim) özelli kalmıyo ne yapıcam ben bi ara düzelttim ama tekrar oldu (her windows güncellemesinden sonra oluyo maşallah) ama discord taki sesler tam geliyo net her 2 kulaklıktan ta game modundayken ama game deki sesler sağdan çok geliyo

Arkadaşlar sonunda sorunu çözdüm ve +SSE3 yazısını gördüm. Windows Pro 64 bit' de denedim ve oldu. Sizde nasıl olur bilemem. Deneyip denememek size kalmış. Anlatıyorum

Önce fullprogramlarindirden bunları kuracaksınız.Realtek sürümleri bunlar ve 64 bite uyumlu.İndirince dosyaları çıkartıp ilk sürücüyü yükledim.
Sonra SteelSeriesEngine3.13.10Setup olanı bulup indirin. Bu eski sürüm. Sonra da güncellemeyin. Çünkü güncelleyince bende hata veriyordu.

Şimdi bu süreçte bilgisayarı tekrar başlatınca artık bu iki şey birbiriyle çakışmıyor.

Sonra sağ alttan Realtek Hd audio yöneticisine sağ tıklayıp Ses Aygıylarını açıyoruz.Orada aşağıda Hoparlör+SSE3 yazısı çıkmışsa tamamdır.Ona sağ tıklayıp hoparlörü yapılandır diyoruz.7.1 surroundu seçip kuruyoruz.Sonra masaüstü sağ alttan yine Hd audio yöneticisine bu sefer çift tıklayıp sonra çıkan ekrandan hoparlör yapılandırmasının 7.1 olduğunu kontrol ediyoruz. Sorun çözülmüştür.
Yani kısaca birbiriyle çakışmayan iki yazılımı deneme yanılma ile buldum.

Not: Bir daha da Steelseries almam bezdirdi lol

:D Arkadaşlar yardımcı olabilecek var mı ben hala çözemedim nerden bu bilgisayara format attım bilmiyorum. CS:GO oynarken oyun kitlenip kalıyordu o da kulaklıktanmış yeni araştırırken öğrendim.
@Lelouchvi parası neyse vereyim hocam banada hallediver şu kulaklığı delirdim.
@Lelouchvi teşekkürler SSE3 problemi çözüldü ancak hala ekolayzer çalışmıyor.

Son düzenleme:
Bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim 2 aydir ugrasiyorum mikrafonunu calistiramadim cope atmayi dusunuyorum kulakligi hep realtek diyor kulaklikten ses geliyor mikrafon calismiyor kullanamiyorum

Bana yardimci olabilirseniz cok sevinirim 2 aydir ugrasiyorum mikrafonunu calistiramadim cope atmayi dusunuyorum kulakligi hep realtek diyor kulaklikten ses geliyor mikrafon calismiyor kullanamiyorum
@Lelouchvi 'nin yazdıklarını yap. Üstteki Fullprogramindirdeki realteki kuruyorsun sonra ismini yazdığı steelseries engine dosyasını internetten 1dkda bulabilirsin. Onuda realtekten sonra kur. Ben yaptım sorunsuz kullanıyorum.
@Lelouchvi 'nin dediklerini yaptıktan sonra sağ alttaki ses ikonuna sağ tıkla. Ses ayarlarını aç. Giriş diye kocaman bi yazı var onun hemen altında mikrofon yazıyor. Oradaki cihaz özelliklerine tıkla. Açılan pencerede sağ tarafta Ek cihaz özellikleri yazıyor ona tıkla. Mikrofon basını +10 yap Mikrofon düzeyini %100 yap.
Arkadaşlar sonunda sorunu çözdüm ve +SSE3 yazısını gördüm. Windows Pro 64 bit' de denedim ve oldu. Sizde nasıl olur bilemem. Deneyip denememek size kalmış. Anlatıyorum Önce fullprogramlarindirden bunları kuracaksınız.Realtek sürümleri bunlar ve 64 bite uyumlu.İndirince dosyaları çıkartıp ilk sürücüyü yükledim. Sonra SteelSeriesEngine3.13.10Setup olanı bulup indirin. Bu eski sürüm. Sonra da güncellemeyin. Çünkü güncelleyince bende hata veriyordu. Şimdi bu süreçte bilgisayarı tekrar başlatınca artık bu iki şey birbiriyle çakışmıyor. Sonra sağ alttan Realtek Hd audio yöneticisine sağ tıklayıp Ses Aygıylarını açıyoruz.Orada aşağıda Hoparlör+SSE3 yazısı çıkmışsa tamamdır.Ona sağ tıklayıp hoparlörü yapılandır diyoruz.7.1 surroundu seçip kuruyoruz.Sonra masaüstü sağ alttan yine Hd audio yöneticisine bu sefer çift tıklayıp sonra çıkan ekrandan hoparlör yapılandırmasının 7.1 olduğunu kontrol ediyoruz. Sorun çözülmüştür. Yani kısaca birbiriyle çakışmayan iki yazılımı deneme yanılma ile buldum. Not: Bir daha da Steelseries almam bezdirdi lol
@Lelouchvi Teşekkür ederim <3

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba. 2019 edition arctis 3 aldım. Ancak kulaklığı anakart portuna taktığımda ön girişe göre daha az ses alıyorum. Kulaklığın bu sürümdeki çözümünü biliyormusun Anakart MSI b450 gaming plus

Arkadaşlar sonunda sorunu çözdüm ve +SSE3 yazısını gördüm. Windows Pro 64 Bit'de denedim ve oldu. Sizde nasıl olur bilemem. Deneyip denememek size kalmış. Anlatıyorum

Önce fullprogramlarindirden bunları kuracaksınız. Realtek sürümleri bunlar ve 64 Bit'e uyumlu. İndirince dosyaları çıkartıp ilk sürücüyü yükledim.
Sonra SteelSeriesEngine3.13.10Setup olanı bulup indirin. Bu eski sürüm. Sonra da güncellemeyin. Çünkü güncelleyince bende hata veriyordu.

Şimdi bu süreçte bilgisayarı tekrar başlatınca artık bu iki şey birbiriyle çakışmıyor.

Sonra sağ alttan Realtek HD Audio yöneticisine sağ tıklayıp Ses Aygıylarını açıyoruz. Orada aşağıda Hoparlör+SSE3 yazısı çıkmışsa tamamdır. Ona sağ tıklayıp hoparlörü yapılandır diyoruz.7.1 Surround'u seçip kuruyoruz. Sonra masaüstü sağ alttan yine HD Audio yöneticisine bu sefer çift tıklayıp sonra çıkan ekrandan hoparlör yapılandırmasının 7.1 olduğunu kontrol ediyoruz. Sorun çözülmüştür.
Yani kısaca birbiriyle çakışmayan iki yazılımı deneme yanılma ile buldum.

Not: Bir daha da SteelSeries almam bezdirdi LOL

Hocam selamlar, dediğiniz gibi hem Realtek sürümlerini hem de SS Engine'i kurdum. Devamında ise sağ alttan dediğiniz gibi açtım ve Hoparlör+SSE3 yazısı da vardı fakat hoparlör yapılandırmasında ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi stereo dışında bir seçim yapamıyorum. Ne yapmam lazım? Bir fikriniz varsa, şimdiden teşekkür ederim.

Screenshot_1930.png

Geri
Yukarı