Çözüldü Sürekli Mavi Ekran Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 10
Çözüm
  • Vanguard'ı, RGB Fusion'u kaldırın.
  • SFC rehberini uygulayın, sonucu paylaşın.
  • Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırın, WHQL sertifikalı güncel sürümü yükleyin.
  • HD Tune ile disk(ler)inizin sağlık durumunu paylaşın, Error Scan kısmından Quick Scan tiki işaretli olmadan test yapın.
  • Sanırım siteye eklenip sonradan kaldırılan bir BIOS sürümünü kullanıyorsunuz. F51 veya F60c'ye geçin. F51'e geçmenizi öneririm, F60 çıkınca geçersiniz üst sürüme.
  • Vanguard'ı, RGB Fusion'u kaldırın.
  • SFC rehberini uygulayın, sonucu paylaşın.
  • Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırın, WHQL sertifikalı güncel sürümü yükleyin.
  • HD Tune ile disk(ler)inizin sağlık durumunu paylaşın, Error Scan kısmından Quick Scan tiki işaretli olmadan test yapın.
  • Sanırım siteye eklenip sonradan kaldırılan bir BIOS sürümünü kullanıyorsunuz. F51 veya F60c'ye geçin. F51'e geçmenizi öneririm, F60 çıkınca geçersiniz üst sürüme.

Çözüm
sfc-scannow.png
SFC scannow yaptım.

HDTune_Error_Scan_NVMe____KINGSTON_SA2000M.png

DDU ile sürücüyü kaldırıp. WHQL sertifikalı ekran kartı sürücüsünü yükledim.
BIOS'u F51 sürümüne geçirdim.
Error scan da bu şekilde.
Sfc yaptım ya o gösterdiği dosyaları onardı mı şimdi ne yaptık orada onu anlamadım.

Evet, SFC birkaç bozuk dosyayı onarmış. Vanguard'ı ve RGB Fusion'u da kaldırın. Sonrasında birkaç gün mavi ekran alacak mısınız diye bakın. Alırsanız yeni Minidump dosyalarını paylaşın, almazsanız da çözüldü olarak nitelendirebiliriz.

Tamamdır. Teşekkür ederim. O uygulamaları kaldırdım. İnşallah almam ya yeter artık işi tam bitirdim diyorum bir mavi ekran hoop dön başa. Çok teşekkür ederim tekrardan eline sağlık :)
2 gündür mavi ekran almıyorum. Teşekkür ederim <3

Son düzenleme:
İyi akşamlar. Geçen ay da yapmıştı 1 2 gündür yine mavi ekran aldım tekrardan. SFC yaptım. Minidump dosyaları ekte.
SFC1.png
SFC2.png

@Ma'at
@Mikail Fidan

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu hatanın kaynağı farklıdır zira konunun üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş. Yeni minidump dosyalarınızla yeni bir konu açarsanız sevinirim. Bu konu çözüldüğü için çözüldü olarak işaretleyip kilitliyorum, bilginize. Yeni konunuza da mesaj gelmezse beni etiketlerseniz boş zamanımda yardımcı olabilirim. İyi günler, kolay gelsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı