Çözüldü Telefon Ve Bilgisayar Bağımlılığından Nasıl Kurtulunur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hobi edinebilirsin. Tahtayı oyarak şekil vermek veya kartondan maketler yapmak olabilir. Ben bir kere mikro garaj yapmıştım, çok zevkliydi yapması. Bu aralar da kartondan küçük bilgisayar yapmayı düşünüyorum. Yaparsam yapma aşamalarını konu olarak atarım.

Telefon ve bilgisayar bağımlısı gibi bir şeyim galiba. İkisinden birinin olmadığı yerde sıkılıyorum. Bunlar yüzünden ailemle doğru düzgün zaman geçiremiyorum :( babam vefat edeli uzun zaman oluyor (28/12/2016). 2016 senesinin yazında CS:GO'yu almıştım ve o yaz 400 saat oynamıştım, daha sonra babamla geçireceğim zamanı bilgisayarla ve tanımadığım, yüzünü görmediğim kişilerle geçirdim diye üzüldüm ve CS dahil bütün oyunları sildim. Uzun süre (2 yıl kadar) oyun oynamadım ama şimdilerde yeni bilgisayar toplamamla durum eskiye dönmeye başladı. Her dakika bilgisayarın başındayım veya telefonun. Bunları bıraktıktan maksimum 30 dakika sonra sıkılmaya başlıyorum. Salona annemin yanına gidiyorum onla beraber TV izlemek istiyorum yine 15 dakika sonra sıkılıyorum, ve tam bir uyku düzenim olmadığı için uykum geliyor ve uyumuş oluyorum. Biraz karışık anlatmış olabilirim kusura bakmayın. Bu lanetlerden bir nebze kurtulmak için ne yapmalıyım? Önerilerinizi bekliyorum. Annemle daha çok zaman geçirebilmek istiyorum, o da vefat ederse bir gün, vicdan azabı çekmek ve üzülmek istemiyorum.

Ben de asiri bagimliydim ailem ile hicbir sekilde vakit geciremiyordum. Ailemi sadece kahvaltida aksam yemeginde ve ogle yemeginde goruyordum. İnternet'in taahhüdü bittikten sonra ailem İnternet'i kapattirdi. Ben de tum gunumu ailemle gecirmeye basladim hayatimda ilk defa televizyon izleyebildim. Mutlu muyum? Yani evet. PC'yi kaldirsan da, telefonu kapatsan da İnternet'i kapattirmadigin surece bu iş hic hallolmaz. Bu tamam Instagram'i artik kullanmak istemiyorum deyip silip obur gun gene Instagram'i indirmek gibidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar başında yazılım kodlama vs öğrenebilirsin.
Bu zamanda bilgisayardan uzak durmaya çalışmak daha tuhaf görünüyor. Aksine uzak duranları daha fazla yaklaştırmak lazım.

Ben de bağımlıyım. Senelerdir etrafımda beni yadırgayanların her geçen gün nasıl yavaş yavaş telefona, bilgisayara yaklaştığını tebessümle izliyorum. Çağ değişiyor. Bu saatten sonra yapılabilecek en güzel şey önce yabancı dil öğrenmek sonra da yazılım ve kodlama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı