Çözüldü Termal macun önerisi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

darkLord479

Kilopat
Merhaba, bilgisayarım oyun oynarken ısınıp kapandığı için termal macunu yenilemiştim fakat bir süre sonra bilgisayar tekrar kapanmıştı. Kontrol etmek için baktığımda termal macun ekran kartı ve işlemcinin üzerinde hiç kalmamış durumdaydı. Termal macunu yeniledikten sonra oyundayken sıcaklık testi yaptım ve CPU: 50-60 fakat GPU: 90 derecelere kadar çıkıyor. Acaba kullandığım termal macun (en az 1 yıl önce almıştım) işe yaramıyor mu? Başta termal macun olmak üzere önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arctic MX-4 İle CM Nano arasında testlerde en fazla 1 derece fark var. Zalman ve Noctua da alınabilir.
Kullandığınız macun da iyi. Fazla bir fark olmaz arada.
Kasanız hava almıyor sanırım. GPU sıcaklığı çok fazla. Termal macundan önce onu çözmeniz lazım.
Arctic MX-4 İle CM Nano arasında testlerde en fazla 1 derece fark var. Zalman ve Noctua da alınabilir.
Kasanız hava almıyor sanırım. GPU sıcaklığı çok fazla. Termal macundan önce onu çözmeniz lazım.

Çözüm
Merhabalar. Dizüstü kullanıcısıyım, resimde sistem özelliklerim var. Bugün termal macunu (Arctic MX-4) değiştirdim, ince film halinde ve montajını sağlam yaptım, içini temizledim ama sıcaklık hiç değişmedi. Sistem boşta iken CPU ve GPU 60 derecelerde. Video izlerken CPU 70 lerde ve yük altındayken GPU 90, CPU ise 90-95 arasında. Sorun nerede anlayamadım bir türlü. Forumda aynı şikayet başkasında vardı ve aynı kişiden satın almışız. Macun çakma olsa bile 6 yıllık kurumuş macunu değiştirmem neden hiç etki etmedi anlamıyorum.

Dosya Ekleri

• 3433.png
    3433.png
    103,7 KB · Görüntüleme: 23

Yeni konular

Geri
Yukarı