Çözüldü Thread Stuck In Driver Device Mavi Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Creeptomani

Kilopat
Daha fazla  
Bir süredir bu sorunu yaşıyordum. Sosyal'de bu konu ile alakalı bazı başlıklar gördüm fakat içerikten sadece sorunun ekran kartı ya da ekran kartının sürücüsü ile alakalı olduğunu anlayabildim.

Net bir çözüm olmamasının nedenini bu soruna yol açabilecek birden fazla etken olmasına bağlıyorum.

Ben sorunumu nasıl çözdüm?

Sapphire RX 460 ekran kartımı en güncel sürücüsü olan 18.4.1 sürümü ile kullanıyordum. Fakat çoğu kişinin bilmediği bir konu var. En güncel olan bu sürüm beta sürümüdür. Radeon ayarlarından güncellemeleri kontrol ettiğinizde iki farklı güncelleme karşınıza çıkar bunlardan birisi ''optional'' başlığı altındadır. Bu başlık altında beta sürüm güncellemesi olur.

Sonuç olarak sürümden kaynaklı olabileceğini düşündüm. Önce AMD Clean Up Utility (kendi sitesinden bulabilirsiniz) kullanarak mevcut sürücümü sildim. Ardından sitede sunulmuş olan en son sürücü sürümlerinden optional başlığı altında olmayan 18.2.1 sürümünü indirip kurdum sorunum çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı