Çözüldü UEFI Windows 8.1 Format USB'den Başlamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sterben

Kilopat
Makaleler
3
Yer
İzmir
Elimde UEFI olarak hazırlanmış bir Windows 8.1 USB bellek var. Rufus ile "UEFI için GPT bölüm düzeni" olarak hazırladım. Bilgisayarda da UEFI seçeneği etkin. Ama bir türlü USB bellek boot olmuyor. Hatta daha doğrusu USB'yi boot menüsünde göremiyorum. İşin ilginç tarafı, elimde bir Windows 8 DVD'si daha var. Onu denediğimde UEFI olarak boot edebiliyorum. Sorunun nerede olduğunu anlamadım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Anakart: MSI H61M-P20 (G3)
İşlemci: Intel Pentium G2030
Ekran Kartı: EVGA GeForce GT630

Sorunu aşmanıza sevindim, ama söylediğiniz şey tam bir çözüm değil. Daha önce UEFI USB ile kurulum yapabilirken şimdi neden yapamadığımı anlamıyorum.
Ayrıca şunu da eklemek istiyorum. Anakartımın UEFI desteği olsa da (Şu anda Windows, UEFI olarak kurulu durumda) boot esnasında anakart üreticisinin logosunu değil, Windows logosunu görüyorum. Acaba bunun da bir çözümü var mıdır?

Aslında tam tersi olması gerekiyor. Legacy kurulumlarda Windows logosu, UEFI kurulumlarda anakart üreticisinin logosu çıkmalıydı.

Bir bilgisi olan yok mu bu konu hakkında?

İşletim sistemini flash belleğe başka bir bilgisayar da yazdırır mısın ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Özür dilerim, konuya yazmayı unutmuşum. Geçtiğimiz hafta anakartta sorun çıktığı için anakart ve işlemciyi değiştirdim. Şu anda böyle bir sorunum yok. Yine de cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı