Çözüldü Unknown Device (Kod 43) hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Abdullah Çelik

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
p0hcp.jpg

Başlıkta da belirttiğimi gibi hatayı alıyorum . Bilgisayarı açtığımda usb mouse çalışmıyor . Ancak çıkartıp geri taktığım zaman düzeliyor .

Aynı sorun ben de var...

Format attım yine olmadı ...

Güncelliyorum yine hata 43 deyip duruyor ....

• Windows 7 ultimati 32 bit
  • İşlemci .pentium (r) dual core pu
  • Yonga türü
  • Mobile intel r 4 series ekpsress cipsset family
  • Acer extensa 5635z

Sorunun çözümünü buldum . Dün geceden beri uğraşıyorum .
Başlat\çalıştır\regedit\

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\UsbStor
dizinine giriyoruz.

ErrorControl DWORD değer verisini 3 , taban anahtarına da onaltılık diyoruz .

Sonrasında
Kod:
C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\usbstor.inf_amd64_neutral_0725c2806a159a9d
dizinine giriyoruz.

Kod:
 usbstor.inf_amd64_neutral_0725c2806a159a9d

klasörünün ismi değişik olabilir bu yüzden usb stor olarak ararsak bulmanız daha kolay olur , fakat sonrası yine x86, x64 gibi devam eder. Neyse klasörün içinde usbstor.inf ve usbstor.PNF dosyalarını kopyalayıp C:\Windows\inf klasörüne atıyoruz uyarı gelecektir değiştir diyin .
İşlemleri gerçekleştirdik den sonra bilgisayarımızı normal bir şekilde kapatıyoruz . Sonrasında bütün monitör, usb bellekler, jak girişleri, güç girişleri dahil olmak üzere her şeyi çıkartıyoruz ve 15 dk bu şekilde içindeki gücü bitirmesini bekliyoruz .

p0pqr.jpg

Bu da başarının resmi :D

Sorunlu aygıt USB girişleri dediğim yöntem ile çözülüyor. Sorunun ana kaynağı ise sürekli USB bellek takıp çıkartmak .

Sorunun pek çok sebebi olabilir:

1/USB cihazınızda bir sorun olabilir.

2/Bağlantı kablolarında bir sorun olabilir.

3/Anakartınızda ve güç kaynağınızda sorun olabilir.

Sorunun pek çok sebebi olabilir:

1/USB cihazınızda bir sorun olabilir.

2/Bağlantı kablolarında bir sorun olabilir.

3/Anakartınızda ve güç kaynağınızda sorun olabilir.

Usb cihazı başka bir bilgisayarda denedim. Sorunsuz çalışıyor. Yazılımsal bir şey ama bulamadım. Format atacağım mecburen.

Başlat\çalıştır\regedit\

Kod:
dizinine giriyoruz.

Sonrasında
Kod:
C:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\usbstor.inf_amd64_neutral_0725c2806a159a9d
dizinine giriyoruz.

Kod:

klasörünün ismi değişik olabilir bu yüzden usb stor olarak ararsak bulmanız daha kolay olur , fakat sonrası yine x86, x64 gibi devam eder. Neyse klasörün içinde usbstor.inf ve usbstor.PNF dosyalarını kopyalayıp C:\Windows\inf klasörüne atıyoruz uyarı gelecektir değiştir diyin .
İşlemleri gerçekleştirdik den sonra bilgisayarımızı normal bir şekilde kapatıyoruz . Sonrasında bütün monitör, usb bellekler, jak girişleri, güç girişleri dahil olmak üzere her şeyi çıkartıyoruz ve 15 dk bu şekilde içindeki gücü bitirmesini bekliyoruz .

p0pqr.jpg

Başlat\çalıştır\regedit\

Kod:
dizinine giriyoruz.

Sonrasında
Kod:
dizinine giriyoruz.

Kod:

p0pqr.jpg

Usta iyi güzel yazmışsında yaptık düzelmedi be.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı