Çözüldü V-Sync ne kadar input lag arttırır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

baran361

Decapat
Yer
california
Daha fazla  
Arkadaşlar 144Hz 1ms monitörüm var ve sistemimde oyunlarda sabit 144FPS alabiliyorum ancak FPS'yi 144'e sabitlesem bile bazı oyunlarda ekranda yırtılmalar var ve bu da çok sinir bozucu tüm akıcılık gidiyor. Neyse Valorant, LoL gibi oyunlarda V-Sync açıyorum. Bu V-Sync input lagı ne kadar arttırır? 1ms Mouse'ye sahibim. Klavyem de Trust gxt890 cada outemu Switch. Bir de monitörümde FreeSync mevcut ancak HDMI ile bağlandığım için açamıyorum. FreeSync yırtılamaları engeller mi?

V-Sync input lagı arttırıyor farkedebiliyorum zaten testlerde de bariz gözüküyor FreeSync'de arttırıyor ama hissedilmeyecek kadar galiba.
Ben hissetmiyorum hocam. Gerekli ayarları yaptığım için galiba. Şöyle anlatayım. Monitörü Game moduna çektim. FreeSYNC monitörden ve ayarlardan açtım. Vsync hem oyundan hemde ekran kartının yazılımından açtım gerçekten yağ gibi hangi tuşa basarsam anlık reaksiyon alıyorum. Önceden Vsync açınca bu etki olmuyordu birde PC Nihai performans modunda.

Yeni konular

Geri
Yukarı