Çözüldü Vakıfbank'tan hesap açtırdım kartta isim yazmıyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Alfirk

Kilopat
Selamlar herkese, merhaba. Bugün vakıfbank'ta hesap açtırdım amacım cüzdan gibi kullanmak internet alışverişlerinde kullanmaktı. Zaten yetkili ne için açtırıyorsunuz dediğimde bunları saydım ve harçlık hesabı dedi. Biraz bekledim gerekli evraklara isim soy isim imza atarken bitti işler ve bende sormayı unuttum ben sandım ki üzerinde ismim yazan kart adresime gelecek diye düşünüyordum biraz hayal kırıklığı oldu :D hanımefendi hemen hazır kartları verdi biri kredi kartıymış diğer hesap kartı oysa ben kredi kartı da istememiştim :) iki küçük şok oldu yani. Yani şimdi tecrübeli arkadaşlara birkaç soru sormak istiyorum:

1) şimdi bu açtırdığım hesap gerçek hesap değil mi? Moralim bozuldu yani çok basit hemen oradan isimsiz kart verdiler sanki gerçek hesap değil de yan hesap açılmış gibi hissettim?

2) Banka hesap kartının yıllık ücreti yokmuş ama yanında ben istemeden kredi kartı verdiler, onun aylık veya yıllık ücreti oluyor mu? Ve ben kredi kartını kullanmak istemiyorum onu şubeye gidip iptal ettirmeme gerek var mı yoksa dursun mu?

3) Internet alışverişlerinde kullanmak istiyordum ama üzerinde isim yazmıyor :( sipariş sırasında ise kart üzerindeki isim isteniyor ne yapacağım?

4) Isim yazması için ne yapabilirim? Şubeye gidip hesabı iptal mi ettireyim yoksa onlar gönderir mi? Gerçi yetkili hanımefendi adrese kart gelmeyecek dedi :( yani son kullanım tarihi geçtikten sonra 4 yıl sonra mı isimli kartım gelecek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Vakıfbank bir banka kartı bir kredi kartı (istememe rağmen) gönderiyor isimsiz bir şekilde.

şimdi bu açtırdığım hesap gerçek hesap değil mi?

Açtırdığın hesap gerçek, mobil bankacılığını kullanarak testini yapabilirsin.

Banka hesap kartının yıllık ücreti yokmuş ama yanında ben istemeden kredi kartı verdiler, onun aylık veya yıllık ücreti oluyor mu?

Banka kartında böyle bir kesim yok, kredi kartında da bilgilendirme yapıyolar. Öğrenci hesabı değilse muhtemelen çekerler ama kullanmadığın sürece sıkıntı yok; kapattırabilirsin sanırım.

Internet alışverişlerinde kullanmak istiyordum ama üzerinde isim yazmıyor

İnternet alışverişi için ismini girerek kullanabilirsin, önemli olan kartın üstünde yazan değil sistemde kayıtlı olan adın. Sıkıntı olmaz, sadece internet bankacılığını açtır.

Isim yazması için ne yapabilirim?

Şubeye gidip yeni kart alabilirsin.
Vakıfbank bir banka kartı bir kredi kartı (istememe rağmen) gönderiyor isimsiz bir şekilde.

Banka hesap kartının yıllık ücreti yokmuş ama yanında ben istemeden kredi kartı verdiler, onun aylık veya yıllık ücreti oluyor mu?

Banka kartında böyle bir kesim yok, kredi kartında da bilgilendirme yapıyolar. Öğrenci hesabı değilse muhtemelen çekerler ama kullanmadığın sürece sıkıntı yok; kapattırabilirsin sanırım.

İnternet alışverişi için ismini girerek kullanabilirsin, önemli olan kartın üstünde yazan değil sistemde kayıtlı olan adın. Sıkıntı olmaz, sadece internet bankacılığını açtır.

Çözüm
1) Açtırdığınız hesap gerçek. İşlemlerin daha hızlı olabilmesi için karta isim yazmıyorlar bazen. Bu sayede daha çabuk almış oluyorsunuz.
2) Kredi kartlarından yıllık ücret alma yasağı gelmiş olsa da, hala almaya devam ediyorlar. Yani kredi kartı için yıllık ödeme yaparsınız. Verdikleri zarfı hiç açmadan geri verirseniz kredi kartı aktif olmaz. Yine de bankaya giderek, istemediğinizi belirtin. Bankaların ne yapacağı belli olmaz. Durduk yerde kapalı sanarsınız ve borçlanırsınız.
3) Normal kendi isminizi yazacaksınız. Çünkü verilen kart ve açılan hesap zaten sizin isminiz üzerine.
4) Son kullanım tarihi geçen kartın yenisinin üzerinde isminiz büyük ihtimal yazar. İsim yazdırmak için şubeye gidip, bilgi almak en iyisi.

Hocam çok açıklayıcı olmuş çok teşekkür ediyorum. O zaman yarın şubeye gidip isimli kart isteği yapabilir miyim? Ve verdikleri kredi kartını iptal edebilir miyim? Yani yarına kadar mobil uygulama indirmeme gerek yok değil mi?

Hocam çok açıklayıcı olmuş çok teşekkür ediyorum. O zaman yarın şubeye gidip isimli kart isteği yapabilir miyim? Ve verdikleri kredi kartını iptal edebilir miyim? Yani yarına kadar mobil uygulama indirmeme gerek yok değil mi?

Yani isminin yazması bu kadar önemliyse istekte bulunabilirsin. Elindeki kartla her işlemi yapabilirsin , temazsız yoktu diye hatırlıyorum sadece. Şahsi fikrim tek bankayla çalışman, çok avantaj sağlayan bankalar var isim vermeyeyim. Ben kapattırdım Vakıfbank'ı.

Yani isminin yazması bu kadar önemliyse istekte bulunabilirsin. Elindeki kartla her işlemi yapabilirsin , temazsız yoktu diye hatırlıyorum sadece. Şahsi fikrim tek bankayla çalışman, çok avantaj sağlayan bankalar var isim vermeyeyim. Ben kapattırdım Vakıfbank'ı.
Teşekkürler hocam. Peki bugün hesap açılıp yarın yani 1 gün sonra hemen kapanır mı? Bir şey demesinler :)) Ya da sadece verdikleri kredi kartını iptal edebilir miyim?

Teşekkürler hocam. Peki bugün hesap açılıp yarın yani 1 gün sonra hemen kapanır mı? Bir şey demesinler :)) Ya da sadece verdikleri kredi kartını iptal edebilir miyim?

Yani orasını bilemeyeceğim. Sanki kredi kartını kullanmazsanız aktif olmuyor veya kredi kartını zaten sonradan kapatabiliyorsunuz gibi şeyler söylenmişti bana. Detaylarını müşteri temsilcisiyle konuşmanda fayda var.

Ben banka kartını birkaç sefer kullanıp , geçtiğimiz aylarda ise komple kaydımı sildirmiştim Vakıfbank'tan.

Yeni konular

Geri
Yukarı