Çözüldü "Verifiying DMI Pool Data" Boot Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bi fotoğraf paylaşabilir misin?
Cektigim butun fotograflar 1MB'tan buyuk oldugu icin Sosyal'e yuklenmiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

HDD arızası olabilir. Zaten sistem epey eski. HDD ömürleri de genelde 6 sene.

Adamin kasasinda ki HDD'de Bad Sector varmis. Bende kendi harddiskimi taktim.

Internetten arastirdigimda sokulen/degistirilen parcanin tekrar takin diyorlar. Satici ile konustum. 1-2 gun icinde getirecek. Linux kuruluymus makinada.

Cektigim butun fotograflar 1MB'tan buyuk oldugu icin Sosyal'e yuklenmiyor.

Adamin kasasinda ki HDD'de Bad Sector varmis. Bende kendi harddiskimi taktim.

Internetten arastirdigimda sokulen/degistirilen parcanin tekrar takin diyorlar. Satici ile konustum. 1-2 gun icinde getirecek. Linux kuruluymus makinada.

Fotoğrafı küçültmeyi deneyebilirsiniz?

Fotoğrafı küçültmeyi deneyebilirsiniz?

P1010003.jpg

Kendi mesajimi editleyemiyorum. Ilginc. Neyse.

Sorunu cozdum sayilir. CD/DVD'den okumayinca baska PC'den Windows 7 Ultimate ISO indirip Rufus ile yazdim. Otomatikman yuklemeye aliyor ama hata veriyor. Uzun bir hata onu aciklarim sonra. Neyse. BIOS'tan baktigimda HDD gozukmuyor. Baya baya yok. Ben kablo karmasasi olmasin diye arkaya ittirmistim ama SATA kablosu 7 yerinden kirilmis. Harddiskin guc kablosunu takinca donme sesi geliyor, ama BIOS'ta gozukmuyor. Sabahleyin SATA kablosu arayacagim.

Cozuldugu zaman yazacagim ama kendi mesajimi duzenleyemiyorum...

Hata: APC_INDEX_MISMATCH, 0X00000001 boyle bir hata. Bence harddiski gormedigi icin hata veriyor. Yarin yeni SATA ile deneyecegim. Sonuclari yazarim. Ilgilendiginiz icin tesekkurler.

Bu arada [email protected] iken 200x9 iken 235x9 yapip 2.28GHz yaptim. Oylesine yaptim acaba boyle bir hataya sebep olurmu ki?

@Mert @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar konu basliginda yazim dogrudur. Bende boyle hata veriyordu. Üfletim sistemì hatasi.

DMI Pool Data'nin demek istedigi sey su: Bilgisayarda ki CPU, GPU, RAM ve HDD bilgisayara bagli mi, bagliysa duzgun calisiyormu diye kontrol eder. Eger problem yoksa BIOS'ta atadiginiz ilk baslatilacak aygiti baslatir.

Benim sorunum harddiski boot etmiyordu. DVD-RW'a orijinal Windows 7 Professional 64 Bit DVD'sini taktim. Calismadi. DVD okuyucuyu goruyor fakat boot islemi baslamiyordu.

Sorunu cozmek icin IDE/SATA kablolarini takip cikardim. Olmadi. Daha sonra abimin laptobu ile Windows 7 Ultimate 64 Bit iso indirip Rufus ile yazdirdim. Daha sonra bilgisayara taktim. Boot oldu. Fakat bu sefer Harddisk gozukmuyordu. SATA kablosunu kontrol ettim ve kablo kirilmisti. Tam 7 yerinden. Yenisini aldim. Taktim. Bu sefer gordu. Ama hâlen IDE ve MOLEX kablosu takili olmasina ragmen DVD-RW gozukmuyordu. Daha sonra BIOS'a girdim Boot sirasini ayarlayacagim flash bellek yok.

Kapattim actim bilgisayari. F12'ye basarak baslangic aygitlstina girdim. Benim Lexar 16 GB USB yok. Daha sonra internette okudum ki harddiskin altinda gozukuyormus USB. Buldum. Baslattim. Format ekrani gelmiyor. 15 dakiks Windows dosyalari yukluyorda kaldi. Daha sonra 15 dakika daha arka plani mavi olan yerde kaldi. Daha sonra kurulum basladi. Suan kullaniyorum.

Kisaca sorun su. Harddiskte isletim sistemi olmadigi icin Boot edilmiyor harddiskten. Format atip duzelttim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı