[Çözüldü] VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran hatası

MustafaİRen

Centipat
Minidump dosyaları. Minidump
İçinde bu ayın 9'u ve 19'una ait minidump dosyaları var birbiriyleriyle bağlantılı mı?
Ve ne sebeple mavi ekran verdi?

KS
MustafaİRen

MustafaİRen

Centipat
IDM Vardı ama kapatmıştım indirmeye başlamadan önce.
Bunu nasıl anladınız? Merak ettiğim için soruyorum, yanlış anlaşılmasın.

"Display driver Uninstaller.exe" dosyasını çalıştırın, gerisi de üstte verdiğim rehber.

Ben sabahladım üstüne akşamladım anlık olarak bana görünen bu programı sil oldu :D.
22 saattir uyumadım.

lifo

Gigapat
Moderatör
Katkıda Bulunan
Bunu nasıl anladınız? Merak ettiğim için soruyorum, yanlış anlaşılmasın.
İlginç, az önce dosyayı açmaya çalıştığımda hatalar ile karşılaştım. Diğeri ise açıldı. Biri açılmadı, dosyada sorun var sandım.

Utku Oktay

Gigapat
Yer
127.0.0.1
Sistemimdeki anlık donmalar bu ekran kartı hatasından ve 1 ay önce sildiğim Valorant oyunun Anti Cheat sisteminden mi kaynaklı?
Olabilir. Siz denilenleri yapın, çözülmezse tekrar paylaşırsınız. Şu anda onlarla bir problem görünüyor.

Utku Oktay

Gigapat
Yer
127.0.0.1
Peki bir daha mavi ekran verirse seni etiketliyeceğim, teşekkürler şimdiden.
Aman, ben yeni yeni çözüyorum olayı daha. 🙂 Esas etiketlemeniz gerekenler konudaki diğer arkadaşlar.

Bora Dere

Petapat
Katkıda Bulunan
Program tavsiye etti.
Eder tabii, aynı yapımcının sonuçta. Sanırım ekran kartı sürücülerini güncellemeye yarıyor. İndirmeyin, kartın kendi sitesinden güncelleyin. Modeli neydi bu arada?

Yazılanlara ek olarak; Wireless adaptörünüzün sürücülerini güncelleyin, güncelse çıkarın ve kullanmayın. MSI Afterburner ile bir işlem yaptıysanız sıfırlayın ve kaldırın.

Çözüm
KS
MustafaİRen

MustafaİRen

Centipat
@Bora Dere
Bu ana kartın ethernet kartı bozuldu yani mecbur TP-Link TL-WN722N kullanıyorum wireeles olarak.

Eder tabii, aynı yapımcının sonuçta. Sanırım ekran kartı sürücülerini güncellemeye yarıyor. İndirmeyin, kartın kendi sitesinden güncelleyin. Modeli neydi bu arada?

Yazılanlara ek olarak; Wireless adaptörünüzün sürücülerini güncelleyin, güncelse çıkarın ve kullanmayın. MSI Afterburner ile bir işlem yaptıysanız sıfırlayın ve kaldırın.

Ayrıca ekran kartım: ATI Radeon HD 2400 XT.
MSI Afterburner bu sorunu yapıyor olabilir mi? Yani.
1600568246701.png

Bana normal göründü.
Fan hızımı arttırmak için kullanıyorum bunu.

Son düzenleme:

Bora Dere

Petapat
Katkıda Bulunan
Dediğim gibi, Afterburner ile yaptığınız işlemi kaldırın. Ekran kartınızın tam modeli lazım, aynı isme sahip (birisi mobil olmak üzere) iki kart görünüyor.

Adaptörünüzün modeli WN722N V1 mi V2 mi? Eğer V1'se Windows 10 desteği yok. Sorunu bu çıkarıyor olabilir yani. Adaptörü çıkarın, kablo kullanın. Eğer 1-2 gün boyunca hata almazsanız sorunun sebebi budur diyebiliriz.

Yukarı