Çözüldü Virüs yüzünden oyunlarda ve Chrome'da kasma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mkeshnoda

Kilopat
Daha önce sadece Chrome'da kasmalar olduğunu söylemiştim. Şimdi ise bilgisayarın tamamında kasmalar başladı. Fakat durum biraz farklı.
COD Black Ops 2'de en az 70 Fps alıyorum fakat akıcılık yok. İşlemci ısıları 40-50 derece arası gidip geliyor. Ekran kartımın ısısı 60 derece. Ama o akıcılık yok bilgisayarda maalesef. Oyunlardaki delay olayının aynısı. Mesela Youtube'de video izliyorum, videoyu durdurmak için tıkladım ama tıklar tıklamaz durdurmuyor. Biraz geç kalıyor bilgisayar ve ekranda çıkan "II" işareti ağır ağır geliyor ekrana.

Şimdi ComboFix ile tarama yapacağım o da işe yaramazsa ortada kaldım :) Güncellemeler de tam. Virüs de yoksa benim aklıma tek şey geliyor. Ekran kartı arızalıdır. Çünkü bu ekran kartını almadan önce hiç bir problemim yoktu.

Bilgisayarına bilindik bir antivirüs programı kur. AVG bu bağlamda iyidir. Olmadı Norton, Kaspersky vs gibi programlar kur. Onlar ile tarama yap. Bunlar olmaz ise internette Advanced System Care adlı bir program var. Onunla sistemindeki bütün hataları düzeltebilirsin. Onu dene. Oda mı işe yaramadı ? Format at ;)

Format attıktan sonra içine gene bir sürü dosya indirip anti virüs programı kurmadan virüs bulaştırdıysan, zaten hiç bir anlamı kalmadı o formatın.

Windows 8'e geçtiğin zaman format atmıyorsun, yükseltiyorsun içindeki dosyalar kalıyor. Sana tavsiyem önce Windows 7'yi baştan atman daha sonra hiç bir şey indirmeden direk Windows 8'e geçmen ve hemen Norton antivirüs programını kurman.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı