Çözüldü Windows 10 2004 Logitech F710 çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Waznx

Kilopat
Makaleler
3
Merhabalar, başlıkta belirtmiş olduğum gibi Windows 10 2004 güncellemesini yaptıktan sonra Logitech F710 sürücüsünü yükleyemiyorum. Yüklenmediği içinde kullanamıyorum. Normalde aygıt yöneticisi'nden manuel olarak imzasını seçerek kullanıma aktif oluyor lakin o yolda sorunu maalesef çözmüyor. Ne D modu ne de X modunda hiçbir şekilde tepki vermiyor. X modunda kullanmak istiyorum ve bunun için gerekli uygulamaları İnternet üzerinde söylenen şekilde uyguladım lakin hiçbir sonuç alamadım. Mode ışığı yanıp sönüp duruyor bağlantıyı sağlayamıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar bugun Microsoft'tan mail geldi. Yapmanız gereken bu dizindeki klasörü tamamen silmek. Sildikten sonra F710NUN USB'sini bilgisayardan çıkarıp takın sorun düzeliyor.

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\usbflags\046DC21F0305
INF ile yükleemyi denediniz mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet, yazılı çözümlerden birisi bu şekildeydi. Hatta bu şekilde çözüme ulaşan kişilerde var lakin 4-5 defa denemem üzerine sonuç alamadım. Ek olarak lisanssız imza olarak eklenme durumu yine çözüldüğü yönünde bilgiler verilmiş fakat onlardanda herhangi bir sonuç alamadım. Ekte olduğu gibi imzalı ve imzasız farketmeksizin sürücü yüklenmiyor. Yüklense dahi cihazı halen tanımıyor olarak gözükmekte.

1593258740275.png

1593258829491.png

Donanım Kimliği nedir?

Şu yöntemle dener misiniz?

Son düzenleme:
Donanım Kimliği nedir?

Recep bey, yardımınızdan dolayı teşekkürü borç bilirim. 2. paylaşmış olduğunuz yöntem maalesef 2004 güncellemesi ile çalışmamakta. Sorun nedir bilemiyorum, internet üzerinde bulunan kaynaklarda hem Logitech hem Windows tarafında elle tutulur bir açıklama yok. Ve 2004 güncellemesi ile F710'a sahip olup sorunsuz kullanan daha görmedim. Lakin araştırmalarım sonucu az önce çözüme ulaştıran yöntem şu şekilde olmuştur;

1- Burada ilk olarak CMD tarafında verilen kod ile imza kontrolünü devre dışı bırakıyoruz. Ve verilmiş olan dosyayı indiriyoruz. Videoda gerekli adımları göstermekte. Lakin manuel olarak sürücüyü gösterdiğimiz kısımda "xusb" olarak adlandırılan dosyayı göstermelisiniz.

2- Bu adımımız 1. yöntemde bahsedilen CMD kodu ile imza kontrolünü kapatamazsanız bu videoda belirtiği gibi yolları takip ederek imza kontrolünü kapatabilir ve daha sonrasında 1. adımı tekrardan deneyerek çözüme ulaşabilirsiniz.

1593480547023.png

Donanım Kimliği nedir?

Maalesef bu yöntem bilgisayarı açıp kapayana kadar işe yarıyor. Logitech'e mail attım. Ürünün faturasını bilmem neyini istiyor. Bir güncelleme yapmanız lazım sorun donanımsal değil yazılımsal diyorum bir geçiştirme durumu var gibi. Zor mu uyumlu güncelleştirme yapmak? Microsoft zaten sorunun Logitech'ten kaynaklı olduğunu söylüyor.

Arkadaşlar bugun Microsoft'tan mail geldi. Yapmanız gereken bu dizindeki klasörü tamamen silmek. Sildikten sonra F710NUN USB'sini bilgisayardan çıkarıp takın sorun düzeliyor.

Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\usbflags\046DC21F0305

Çözüm
Arkadaşlar bugun Microsoft'tan mail geldi yapmanız gereken bu dizindeki klasörü tamamen silmek sildikten sonra F710NUN USB'sini bilgisayardan çıkarıp takın sorun düzeliyor.

Merhaba yalnız geçici çözüm bu PC yeniden başlatılınca gidiyor ve aynı işlemi tekrar yapmak zorunda kalıyorsun, uğraştırıcı. Bunu da belirtmiş olsaydın iyi olurdu bunun netbir çözümü yok mu?

Merhaba yalnız geçici çözüm bu PC yeniden başlatılınca gidiyor ve aynı işlemi tekrar yapmak zorunda kalıyorsun uğraştırıcı bunuda belirtmiş olsaydın iyi olurdu bunun netbir çözümü yok mu?

Sıfırdan format çözüyor. Yalnız USB aletini çıkarıp atın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı