Çözüldü James Donkey 'Windows yalnızca GPT disklere yüklenebilir' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Emirhan Polat

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi GPT disk hatası alıyorum. SSD'ime kurmaya çalışıyorum fakat fotoğraftaki hatayı veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20201022_111542.jpg
    IMG_20201022_111542.jpg
    159,1 KB · Görüntüleme: 250
Çözüm
SSD'niz arızalı. İade edin. Nasıl olsa James Donkey birebir değişim veriyor ya, veriler çöp olduktan sonra ne işe yarayacaksa artık...

Bu SSD'yi tavsiye etmiyorum. Tavsiye edenlere de itibar etmeyiniz.
BIOS'ta böyle bir ayar olduğunu bile sanmıyorum.

SSD'in arızalanmış da olabilir.

sel disk 0
clean

Bu iki komutu girince ne oluyor? Bu komutlar sonrasında orada bölüm kalmamalı.

Olmazsa BIOS'a gir ve eğer bulursa Secure Erase özelliğini kullanarak SSD'yi sil.
Hocam o iki komutu girdiğimde disk temizlendi tarzı bir şey diyor. James Donkey gerçekten pişmanlıkmış. Yaşatmadığı sorun kalmadı.

SSD'yi aldığınız yere geri verin bence, duyduğuma göre bu sorunlu markanın SSD'lerini iade edip başka SSD veriyorlarmış ne kadar doğru bilmiyorum.

Ekranda bi değişiklik oldu şuan böyle.

Dosya Ekleri

• 16033573881734209206940590340539.jpg
    16033573881734209206940590340539.jpg
    313,9 KB · Görüntüleme: 176
SSD'niz arızalı. İade edin. Nasıl olsa James Donkey birebir değişim veriyor ya, veriler çöp olduktan sonra ne işe yarayacaksa artık...

Çözüm

Teşekkürler hocam. Son çare tak çıkar yapsam düzelmez mi? Gerçi sorduğum soruya bak, çaresizlik işte. O kadar para veriyorsun çöp olup gidiyor.

Teşekkürler hocam. Son çare tak çıkar yapsam düzelmez mi? Gerçi sorduğum soruya bak, çaresizlik işte. O kadar para veriyorsun çöp olup gidiyor.
En azından denedim dersin...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı