Çözüldü Windows 10 Sıfırlamada "kişisel dosyalarımı koru" nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Arawn Titan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, ben Windows 10 kurulu bilgisayarımı sıfırlamak isterken 2 seçenek ile karşılaştım ve kafam karıştı. Birinci seçenek her şeyi sil iken ikinci seçenek kişisel dosyalarımı koruydu. Kişisel dosyalarımın tam olarak ne anlama geldiğini öğrenebilir miyim? Bilgisayardaki kurulu olan programları ve oyun tarzı uygulamaları silmek istiyorum ancak kişisel dosyalarımın ne olduğunu anlayamadığım için saklamayı seçersem onların silinmeyeceğinden korkuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Her şeyi sil seçeneği bilgisayarı tamamen sıfırlar. Kişisel dosyalarımı koru ise sadece işletim sistemini sıfırlar dosyalarınız kalır, silinmez.
Her şeyi sil seçeneği bilgisayarı tamamen sıfırlar. Kişisel dosyalarımı koru ise sadece işletim sistemini sıfırlar dosyalarınız kalır, silinmez.

Çözüm
Kişisel dosyalardan kastı isminiz klasörü galiba.
Belgeler, resimler, müzikler... klasörlerinin kastedildiğini düşünüyorum.

Arkadaşlar selam, ben Windows 10 kurulu bilgisayarımı sıfırlamak isterken 2 seçenek ile karşılaştım ve kafam karıştı. Birinci seçenek her şeyi sil iken ikinci seçenek kişisel dosyalarımı koruydu. Kişisel dosyalarımın tam olarak ne anlama geldiğini öğrenebilir miyim? Bilgisayardaki kurulu olan programları ve oyun tarzı uygulamaları silmek istiyorum ancak kişisel dosyalarımın ne olduğunu anlayamadığım için saklamayı seçersem onların silinmeyeceğinden korkuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgisayarına virüsmü bulaştı?
Bende yakın zamanda sıfırladım
Herşeyi sil bilgisayarı ilk aldığın gün gibi yapar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarına virüsmü bulaştı?

Ad virüsü bulaşmış sanırım multitimer diye bir şey o yüzden direkt sıfırlama gereği duydum HDD'de zaten 1 terabayttan 200GB boş alan kalmış. Sıfırlamamın nedenleri bunlar.

İlk seçenek bilgisayarı formattan sonraki ilk haline getirir. İkinci seçenek ise klasörleriniz fotoğraf ve dosyalarınız gibi kişisel verileriniz dışındaki her şeyi siler.

Bir de benim 2-3 saatimi aldı sıfırlanması :|

Dosyalarımdan kastın sıfırlamadan önceki tüm indirdiğim dosyalar mı yani?

Dosyalarımdan kastın sıfırlamadan önceki tüm indirdiğim dosyalar mı yani
Programlarındaki herşey silinecek yani bilgisayar ilk açtığında nasılsa öyle olacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı