Çözüldü Windows 8.1 Siyah Ekran

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

abecuk

Hectopat
CASPER NIRVANA NB 15.6" (CND.2410-8M35P) laptop kullanıcısıyım.
Windows 7 vardı 2 gün önce Windwos 8.1 yükledim. Bilgisayar mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Üniversitenin sağladığı bir sistem sayesiyle lisanslı orijinal Windows 8.1 yükledim fakat 2 büyük sorunum var. 2 gündür araştırıyorum ama bir sonuç elde edemedim. Birincisi bilgisayar açıldığında internete otomatik bağlanmıyor, her defasında fn+f2 yaparak giriyorum. Asıl sorun ise klasik bir siyah ekran sorunu. Bilgisayarı yeniden başlattığımda windows logosundan sonra siyah bir ekranda kalıyorum ve başka hiçbir şey açılmıyor. Görev yöneticisi vs hiçbir şey i açamıyorum reset atmam gerekiyor.

Ekran kartı: NVIDIA GEFORCE GT540M 1 GB ve INTEL HD GRAPHİCS 3000

Bios: PEGATRON A15 VERSİON=206 TARİH=02.15.2011

8 GB RAM VAR 64 BİT

Bilgisayarımın özellikleri bunlar. Bütün sürücüleri defalarca güncelledim. Windows 8.1 updateleride tamam. Nasıl çözülebilir bu sorun yada sebebi nedir yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

NOT:Aygıt yöneticisinden intel hd yi kapattıp bilgisayarı açtığımda düzgün olarak açılıyor görüntüsü kalitesi düşüyor.Tekrar etkin hale getirdiğimde hemen siyah ekrana dönüyor.

- - - Güncellendi - - -

Casper Pegatron A15 BİOS güncelleme rehberindeki adımları uygulayarak bios'umu güncelledim ve hatalar ortadan kalktı. Tesekkürler technopat.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı