Çözüldü Windows 8.1 uygulamayı tamamen kapatma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

samet67671

Kilopat
Makaleler
25
Yer
Zonguldak
Daha fazla  
Windows 8.1'de uygulama açınca alt tarafa sürükleyince kapanıyor, fakat görev yöneticisinde çalışıyor. Tek seferde tamamen kapatma imkanım var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fareyi ekranın en sol üst kısmına getirip sağ tıkladığınızda açık olan Metro uygulamalarını "Kapat" komutu ile kaptabilirsiniz. Diğer masaüstü uygulamalarını ise çarpı butonu ile kapatabilirsiniz diğer Windows sürümlerinde olduğu gibi. çarpıya tıklamanız rağmen sistem tepsisine gidiyorsa o zamna bu biw Wondows değil, program özelliğidir. Önce kullandığınız programın nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerekir bu durumda.

Simge değişiyor, fakat yine aynı tamamen kapanmıyor. Burak fareyi sola getirip ''kapat'' tıklayınca yine görev yöneticisinde açık kalıyor. Tüm uygulamalar böyle windows uygulamaları dahil. Görev yöneticisine girip görevi sonlandır demek zorunda kalıyorum. Sol taraf kapanıyor onda sıkıntı yok.

Yeni format attım, bozma ihtimalim yok. Uygulamayı aşağı çekiyorum, mausu bırakmıyorum 2-3 saniye sonra simge tersine dönüyor, uygulamanın logosu çıkıyor. Sonra bırakıyorum solda kapanıyor. Fakat yine görev yöneticisinde uygulama açık.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunum çözüldü. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz yöntem ile kapanıyormuş. Uygulama kapanması için birkaç saniye beklemek gerekiyormuş :)

Sorunum çözüldü. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Dediğiniz yöntem ile kapanıyormuş. Uygulama kapanması için birkaç saniye beklemek gerekiyormuş :)

Ah baştan doğru yapsaydınız bu kadar uğraşa gerek kalmazdı :) Bir daha ki konunda iyice okuyup, anlayıp uygula.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı