Çözüldü Windows 8.1'de Google Chrome Bulanık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
W

w3techdev

Ziyaretçi
Dizüstü bilgisayarıma win 8.1 x64 pro kurdum her şey güzel; lakin google chrome açıldığında bir bulanıklık vardı (driverlar falan günceldi) önce chrome'dan vazgeçmez istedim ama olmadı :)

Neyse araştırdım ve çözümünü buldum bu sorunu yaşayan olursa bu konu yardımcı olur... (Not: Formu aradım konuyu buladım, yeni konu açtım onun için...)

C:\Program Files (x86)\Google\Chrome da yer alan exe dosyasına sağ tıklayıp “Yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak” yaptım sorun düzeldi.

DPI ayarını değiştirip oturumu yeniden başlatsaydın, sonra tekrar eski DI ayarını yapıp bir daha yeniden başlatsaydın da bu da büyük ihtimalle sorunu çözecekti. Bu sorun genelde ufak ekranda Full HD çözünürlüğe sahip cihazlarda Chrome'u ilk defa kurunca ortaya çıkmakta.

Firefox kullananlar yazılarda bulanıklaşma veya görüntüde seçenekler-gelişmiş-Mümkün olduğunda donanım ivmelenmesini kullan tikini kaldırın.

Msi ge60 2OE 1920x1080 pc var. 8.1 kurdum. Fakat full hd gibi değil. Win 7 de full hd tadını sonuna kadar alıyordum. Fakat Win 8.1 de resimler bulanık. Chrome bulanık. Simgeler büyük. Masaüstü ve chrome full hd görünümünde değil. Sebebi ne olabilir?

Technopat'ı yeni keşfettim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı