Çözüldü Windows 8.1'e geçersem sistemim rahatlar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
10
Merhaba. Windows 10 Pro 2004 kullanıyorum şu an. Sistemde virüs yok ancak sürekli hard diski boştayken çok çalışıyor. Bir uygulamaya giriyorum neredeyse %100 olacak. %100 disk sorunu yaşamadı ama hard diski çok yoruluyor.

Herkes 8.1 övüyor HDD'li sistemlerde, geçersem rahatlar mı sistem?

Sistem:
Q6600,
4 GB DDR3 RAM,
ASRock G41M-vs3,
Palit GeForce G100 512MB,
Samsung SP1203N IDE 7.2K RPM HDD.

Çözüm
Çok rahatlar hocam. Pentium B960'lı sistemime SSD almadan önce Windows 10 kullanıyordum aşırı donuyordu. 8.1 geçtim sistem çok hızlandı.
Teşekkür ederim cevabın için.

Evet, pek iyi bir sistem değil. En başta E5700'ı Q6600'a yükselttim ve bir stick daha 2GB RAM ekledim ama artık bu sisteme para akıtmak istemiyorum.

Bir şeyini yükseltsem başka yerden patlıyor.
Q6600'iün 750Ti'ye kadar yolu var, ama sistem bayağı eski o yüzden Upgrade bir süre sonra manasızlaşıyor.
Umarım sizden yeni F/P sistem görürüz. :)

Teşekkür ederim cevabın için.

Evet, pek iyi bir sistem değil. En başta E5700'ı Q6600'a yükselttim ve bir stick daha 2 GB RAM ekledim ama artık bu sisteme para akıtmak istemiyorum.

Bir şeyini yükseltsem başka yerden patlıyor.

Hocam karışmak gibi olmasın ama bu sisteme SSD takviyesi yapmak yerine. Daha sık kullandığınız cihazlara yatırım yapmanızı öneririm. Mesela MacBook cihazınıza yatırıp yapmanız daha mantıklı olabilir 🙂

Bende de SSD yok, sistem açıldıktan sonra bi' 3-4 dakika kadar disk sürekli 100% kullanılıyor. O arada kullanmak işkence. Sonra düşüyor ancak bazen kısa süreliğine tavan yapıyor yine. Sizde sürekli böyleyse geçin derim, çekilmez çünkü.
İlk açılışta aşırı derecede yavaş, yani o esnada Chrome açmaya çalışsam hard disk kendini imha edecek gibi hissediyorum 😂

Sonrasında rahatlıyor. %0'da dolanıyor arada %10'a sıçrıyor, tekrar düşüyor.

Ancak misal Chrome'dayken sürekli disk bir şeyler yapıyor. Kapatıyorum Chrome'u, hala disk bir şeyler yapıyor boş masaüstünde. Bekliyorum hala, sonra duruyor.
Hocam karışmak gibi olmasın ama bu sisteme SSD takviyesi yapmak yerine. Daha sık kullandığınız cihazlara yatırım yapmanızı öneririm. Mesela MacBook cihazınıza yatırıp yapmanız daha mantıklı olabilir 🙂
Yapmam daha zaten.

Satarım veya sunucu olarak kullanabilirim. Şu an verilerimi aktarıyorum daha :)

Ancak misal Chrome'dayken sürekli disk bir şeyler yapıyor. Kapatıyorum Chrome'u, hala disk bir şeyler yapıyor boş masaüstünde. Bekliyorum hala, sonra duruyor.
Software Reporter Tool zımbırtısı bilgisayarı taradığından. Yok böyle saçma bir şey. Kapatamıyorsun da.

Software Reporter Tool zımbırtısı bilgisayarı taradığından. Yok böyle saçma bir şey. Kapatamıyorsun da.
Bir de şey var, Telemetry bilmem ne. Onu da kapatamıyorum. Verilerimi topluyor, hem de sistemimi yavaşlatıyor.

Kapatmanın yolu var ama çok derine enjekte edilmiş. Kapatınca Microsoft Store'u falan bozuyor.

Antimalware zımbırtısı var bir de, o da yiyor, öğütüyor HDD'yi.

Bende de SSD yok, sistem açıldıktan sonra bi' 3-4 dakika kadar disk sürekli 100% kullanılıyor. O arada kullanmak işkence. Sonra düşüyor ancak bazen kısa süreliğine tavan yapıyor yine. Sizde sürekli böyleyse geçin derim, çekilmez çünkü.
Aynı olay bende de vardı sistemimi formatladığım zaman geçmişti büyük ihtimalle sisteme crack bir dosya veya oyun indirdiğinden dolayı bu şekilde formatlamanı öneririm. Eğer formatladığın halde aynı olay devam ediyorsa Windows 8.1'e geçiş yap o da olmazsa çözüm SSD almak veya bilgisayarı değiştirmek olucaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı